У Харкові пройшла соціальна акція по боротьбі з насильством
25 листопада 2020 15:57 Суспільство
У Харкові пройшла соціальна акція по боротьбі з насильством Міська вулична акція «Розірви коло насильства – Харків вільний від насильства» відбулася 25 листопада в Харкові.

Вона пройшла одночасно в усіх дев’яти районах міста і була присвячена початку щорічної Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства». Зокрема, акцію провели в саду Шевченка (біля ККЗ «Україна»), біля Палацу дитячої та юнацької творчості «Істок», біля Адміністрації Київського району, на майданчику біля виходу зі ст. м. «Проспект Гагаріна», біля Палацу спорту, на вул. Юр'ївській, вул. Академіка Богомольця, на вул. Плеханівській (навпроти стадіону «Металіст»), на Привокзальній площі.

Як повідомили організатори, мета заходу - звернути увагу громадян на те, що насильство зазвичай має системний характер та деформує особистість.

«Якщо насильство з’явилося один раз, воно обов’язково повториться, але переважна більшість постраждалих від різних видів насильства навіть не усвідомлюють, що вони є постраждалими. Наслідок насильства для всього суспільства - феномен соціальної естафети: діти-жертви насильства більш схильні відтворювати таку модель поведінки у власних сім'ях, і це коло насильства необхідно розривати», - зазначили організатори.

У рамках акції волонтери роз’яснювали перехожим суть акції, значення атрибутики заходу (помаранчевий колір - символ миру, вільного від насильства), розкрили зміст акції «16 днів проти насильства» та закликали долучитися до символічного голосування - взяти логотип «Харків вільний від насильства» і сфотографуватися біля конструкції «Долонька» з логозакликом, щоб зафіксувати голосування за місто, вільне від насильства. За бажанням, люди розміщували фото з акції в своїх соціальних мережах.

Захід пройшов з дотриманням необхідних санітарних норм.

Організатором акції у Харкові виступив Департамент у справах сім’ї, молоді та спорту за технічної підтримки Представництва Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні (UNFPA). Також до заходу долучилися патрульні поліцейські, дільничні офіцери поліції, інспектори ювенальної превенції.

Зазначимо, що Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства» присвячена декільком датам: 25 листопада - Міжнародний день проти насильства щодо жінок, 1 грудня - Міжнародний день боротьби зі СНІДом, 2 грудня - Міжнародний день боротьби з рабством, 3 грудня - Міжнародний день інвалідів, 5 грудня - Міжнародний день волонтера,  6 грудня - річниця інциденту в Монреалі, 10 грудня - Міжнародний день прав людини.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини