У Харкові проводять рейди, щоб перевірити умови проживання дітей
20 жовтня 2021 17:23 Суспільство
У Харкові проводять рейди, щоб перевірити умови проживання дітей Всебічну роботу з метою допомогти дітям, які опинилися в складних життєвих обставинах, проводять у Харкові.

Про це сьогодні, 20 жовтня, на засіданні виконавчого комітету Харківської міської ради повідомила заступник міського голови Світлана Горбунова-Рубан.

За її словами, в районах міста проводять рейд «Сім'я» для перевірки умов проживання дітей, а також рейд «Діти вулиці» - для виявлення дітей, які жебракують, проживають в несприятливих умовах. Так, цього року обстежили 990 сімей і виявили 184 дитини, які потребували соціально-правовий захист.

За словами Світлани Горбунової-Рубан, в кожному районі міста працюють координаційні ради з питань соціального захисту дітей, запобігання та протидії жорстокому поводженню з дітьми та робочі групи оперативного реагування на повідомлення про жорстоке поводження з дітьми, загрозу життю або здоров'ю дитини. Загалом цього року у Харкові отримали 202 повідомлення про жорстоке поводження з дітьми або утримання дітей в небезпечних умовах. По кожному з них виїжджали робочі групи негайного реагування та вилучили 141 дитину.

Віцемер зазначила, що подальшу допомогу дітям надають фахівці центрів соціально-психологічної реабілітації дітей. Так, у міському центрі можуть одночасно перебувати 30 дітей, і з початку року реабілітацію там пройшли 60 неповнолітніх. Ще 45 дітей отримують допомогу в подібних обласних центрах.

Заступник міського голови наголосила, що фахівці всебічно працюють з батьками, щоб змінити їх життєві пріоритети на користь відповідального батьківства. Завдяки цій роботі в 2021 році в сім'ї повернули 32 дитини.

«Останнім часом вражає кількість заяв і повідомлень, які приходять від одного з батьків по відношенню до іншого, з ким проживає дитина, в основному, коли чоловік і жінка знаходяться на стадії розлучення. Такі звернення складають близько 70% від загальної кількості», - повідомила віцемер.

Вона зазначила, що наступного року в Харкові планується посилити заходи щодо запобігання та протидії жорстокому поводженню з дітьми; впровадити механізм конструктивного діалогу між батьками, які перебувають в сімейній суперечці щодо інтересів дитини; інтегрувати послуги з елементами медіації в правову і соціальну систему Харкова для вирішення питань впливу і спроб маніпулювання, ігнорування зловживання правами та інтересами дітей. Також в пріоритеті залишається робота з вдосконалення механізмів впровадження ювенального судочинства та розгляду справ щодо забезпечення найкращих інтересів дітей.

Крім того, за словами віцемера, щоб допомогти дітям із наблагополучних сімей, в місті планується створити консультативний центр «Сім'я», фахівці якого зможуть знизити тиск на дітей в сім'ях, які конфліктують.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини