У Харкові проходять фестиваль інтелектуальних видів спорту та чемпіонат України з гри Го
03 листопада 2018 15:51 Суспільство
У Харкові проходять фестиваль інтелектуальних видів спорту та чемпіонат України з гри Го Фестиваль з інтелектуальних видів спорту «Інтелліада» і чемпіонат України з гри Го серед дітей і юніорів проходять 3-4 листопада в Харкові (у клубі «Золотий Лев»).

Як повідомив голова Харківської міської федерації Го, організатор заходу Євген Абросимов, ці два заходи проходять одночасно. Сьогодні проходить безкоштовний для участі фестиваль, на якому представлені федерації шашок, шахів, спортивних нард, російських шахів, гри Го, різні клуби з розвитку дитячого інтелекту, інтернет-магазини, які займаються продажем інтелектуальних ігор, Харківський державний університет харчування і торгівлі. Крім того, Харківська державна наукова бібліотека імені В.Г. Короленка і Харківський літературний музей знайомлять дітей з літературою.

Євген Абросимов зазначив, що мета фестивалю - привернути дітей до інтелектуальної праці. На фестивалі діти також можуть отримати подарунки, надані Департаментом у справах сім'ї, молоді та спорту. Для цього їм потрібно відповісти на питання, які підготували учасники фестивалю.

«Кожна локація підготувала завдання, тренери або педагоги дивляться, як дитина їх виконує, і оцінюють її працю від однієї до трьох «ідей». Мінімальна вартість подарунка - шість «ідей». Щоб виграти подарунок, потрібно відвідати мінімум дві локації. Дитина йде на пункт обміну і дивиться, які подарункові набори, різні комплекти ігор вона може виграти. Якщо хоче подарунок подорожче, то повинна відвідати ще більше локацій і докласти зусиль, щоб отримати 9-12 «ідей», - розповів Євген Абросимов.

Одночасно з фестивалем в Харкові вперше проходить чемпіонат України з гри Го серед дітей і юніорів в чотирьох номінаціях - до 9 років, до 12 років, до 16 років і до 20 років. Чемпіонат завершиться завтра, 4 листопада. У ньому беруть участь 60 гравців - з Харківської, Рівненської областей, з Києва, Дніпра і Одеси, де дуже розвинений цей вид спорту.

Як зазначив Євген Абросимов, до сих пір, близько 15 років, чемпіонат приймало місто Рівне, де сильна тренерська команда і гравці, які займали призові місця на чемпіонатах Європи та інших міжнародних змаганнях. У Харкові федерація існує лише три роки, але за цей час місту вдалося перехопити такий престижний чемпіонат, оскільки кількість гравців в Го за цей час значно збільшилася - практично до ста дітей.

Призери чемпіонату України зможуть взяти участь у чемпіонаті Європи, а потім - поїхати в Пекін на чемпіонат світу серед дітей з гри Го і отримати титул міжнародного професійного гравця.

«Гра Го - це офіційний міжнародний вид спорту. Коли олімпійські ігри проходять в Азії, де Го визнане найсильнішим видом спорту, пов'язаних з інтелектом, то гра входить до складу олімпійських видів спорту. В Європі Го в олімпійську програму не включають, бо всі професіонали знаходяться в Азії», - пояснив Євген Абросимов.

Він зазначив, що вже є програми, які дозволяють викладати гру в ДЮСШ і школах.

«Ми проводили наукове дослідження, в якому взяли участь близько 30 дітей. За спеціально розробленим спортивним тестом дивилися на когнітивні нейробіологічні реакції у дітей, на психологічний стан. Це діти першого класу, які ходять на факультатив і грають в Го і які навчаються за звичайною шкільною програмою. Як показала практика, у цих дітей психологічний стан і розумова активність зберігає стабільність і показує розвиток. Один з провідних японських університетів провів дослідження, і вони показали, що гра Го не тільки сприяє повноцінному розвитку мозку, але ще і збільшує рівень системно-аналітичного мислення у дітей. А якщо дитина почне грати якомога раніше, то буде дивитися на картинку в цілому, а не на її окремо взяті фрагменти», - розповів про користь інтелектуальних ігор та видів спорту організатор заходу.

Він зазначив, що в Харкові заняття з гри Го проходять в різних районах, в тому числі в Будинку вчених.

Довідка.  Го - логічна настільна гра з глибоким стратегічним змістом, що виникла в Давньому Китаї. Входить до числа п'яти базових дисциплін Всесвітніх інтелектуальних ігор. У гру грають два гравці, один з яких отримує чорні камені, інший - білі. Суть гри - відгородити на ігровій дошці каменями свого кольору більшу територію, ніж противник.

«Інтелліада» - дитячий спортивно-інтелектуальний ярмарок, мета якого - познайомити батьків і дітей з провідними напрямками з розвитку дитячого інтелекту в Харкові і знайти для дитини нове захоплення. Проходить щорічно. Цього року фестиваль відбувається втретє.

Друкувати
Останні новини