У Харкові проходить перший міжнародний гендерний форум
07 липня 2017 11:37 Суспільство
У Харкові проходить перший міжнародний гендерний форум Перший міжнародний гендерний форум проходить сьогодні, 7 липня, в Харкові, в готелі «Premier Palace».

У заході беруть участь дружина Президента України Марина Порошенко, представник Президента України у Верховній Раді, народний депутат України Ірина Луценко, керівництво міста та області, представники і представниці посольств Австралії, Польщі, Словенії в Україні, представники структур Євросоюзу, вчені, політики, бізнесмени та громадські діячі.

На форумі обговорюються сучасні тенденції гендерної проблематики в Україні та Європі, гендерне питання в період збройних конфліктів, участь жінок і чоловіків у прийнятті управлінських та громадських рішень.

Як зазначила під час відкриття форуму Марина Порошенко, цей захід став першим українським масштабним майданчиком для розвитку лідерського потенціалу жінок і підвищення їх впливу на суспільно-економічні процеси в державі. При цьому вона зазначила, що відповідно до Індексу гендерної нерівності 2016 року, Україна визнана далеко не найкращою країною Європи для жінок.

«За даними Державної служби статистики, українські жінки отримують зарплату на 36% менше, ніж чоловіки, при рівних посадах і навичках. А на позиціях топ-менеджерів жінки отримують за свою працю в половину менше чоловіків. Така ситуація суперечить взятим Україною міжнародним зобов'язанням», - підкреслила Марина Порошенко.

У той же час вона зазначила, що останніми роками в країні активно будується суспільство, в якому кожен громадянин має рівні права на самореалізацію незалежно від статі.

«У наших жінок є безліч можливостей для реалізації свого потенціалу. Вони є парламентаріями, займають високі посади в уряді, в бізнесі. Наприклад, в українському парламенті 12% всіх депутатів становлять жінки, і це найвищий показник за весь час незалежності України. Хоча в Європі цей показник становить у середньому 23%. Тобто нашим першочерговим завданням сьогодні залишається боротьба з гендерними стереотипами. Ці основи ми повинні закладати в людині з дитинства», - підкреслила Марина Порошенко.

Зазначимо, що зараз проходить пленарне засідання форуму, також заплановані три панельні дискусії, на яких виступлять успішні жінки-керівники. Крім того, представникам громадських організацій презентують гендерно орієнтовані грантові програми від міжнародних інституцій.

Також в програмі форуму - показ автентичного одягу Слобожанщини, фотовиставка «Видатні жінки Слобожанщини» і виступ української співачки Злати Огневич.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини