У Харкові проінспектували доступність установ культури для людей з інвалідністю
18 вересня 2017 17:16 Суспільство
У Харкові проінспектували доступність установ культури для людей з інвалідністю Результати інспекції щодо доступності установ культури для людей з інвалідністю презентували сьогодні, 18 вересня, на засіданні Комітету забезпечення доступності маломобільних груп до об'єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури.

У заході взяли участь заступник міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення, голова комітету доступності Світлана Горбунова-Рубан, віце-президент громадської організації інвалідів «Креавіта» Олена Шингарьова, члени комітету доступності, а також керівники установ культури Харкова.

Як зазначила в ході засідання Олена Шингарьова, ревізія установ культури проходила з квітня по серпень, всього в Харкові було проінспектовано 53 об'єкти, серед яких - музеї, театри, кінотеатри тощо. Експерти з доступності вивчали прилеглу територію установ, наявність місць для паркування, доступність поверхів, вхідних груп, наявність в будівлях санвузлів для людей з інвалідністю, інформаційну доступність і роботу персоналу. За підсумками перевірки, тільки чотири об'єкти пройшли ревізію на «відмінно»: Національний театр опери та балету ім. М. Лисенка, філармонія, кінотеатр «8 1/2» і бібліотека Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого, ще 13 об'єктів виявилися для таких відвідувачів частково доступними.

У той же час практично ні в одній установі культури не були виявлені такі елементи інформаційної доступності, як піктограми, слухові маячки, кнопки виклику персоналу тощо. «Жодна установа не пропонує спеціальні програми для людей з інвалідністю, які б частково компенсували недоступність установ, наприклад, відеогід для нечуючих або аудіогіди для незрячих», - зазначила Олена Шингарьова.

За її словами, ще одна проблема, з якою зіткнулися експерти в деяких установах - це відсутність взаємодії з боку персоналу до таких відвідувачів.

«Я хочу звернутися до керівників установ культури з проханням провести підготовку і роботу з персоналом в цьому напрямку. Наша організація «Креавіта» з радістю візьме участь у такій підготовці, ми готові до консультацій, до різних тренінгів, тому що багато в чому від вашої позиції залежить, наскільки для людей з інвалідністю буде можливим і комфортним відвідування вашого закладу», - додала віце-президент «Креавіти».

На засіданні комітету також було запропоновано організовувати для людей з інвалідністю групові походи в театри, музеї і виставкові центри, які будуть супроводжувати гід або працівник установи культури.

«У кожній установі культури необхідно встановити графік або порядок відвідування їх групами людей з інвалідністю. За допомогою персоналу повинна бути забезпечена доступність для таких відвідувачів», - зазначила Світлана Горбунова-Рубан.

Нагадаємо, що в Харкові триває робота зі створення комфортних умов в громадських місцях для людей з інвалідністю. Зокрема, в двох «Прозорих офісах» в Шевченківському і Київському районах, а також Регіональному центрі послуг створені всі умови для відвідувачів з обмеженими можливостями. Крім того, співробітники різних міських соціальних служб навчені жестовій мові. Також для комфорту людей з обмеженими можливостями в місті обладнують звуковими пристроями світлофори.

Засідання Комітету забезпечення доступності маломобільних груп до об'єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури проходять щомісяця, на них вже розглянули питання доступності харківських судів, супермаркетів, пішохідно-тротуарної зони та ін.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.


Друкувати
Останні новини