
У ньому взяли участь голови правлінь житлово-будівельних кооперативів. Вони обговорили наступні теми: питання права власності в багатоквартирному будинку; нормативно-правові акти; Цивільний кодекс України; Закон України «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку»; Закон України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного».
Тренінг провела експерт Проекту ЄС/ПРООН «Об'єднання співвласників будинків для впровадження стійких енергоефективних рішень» (HOUSES) Юлія Самойлова. Вона повідомила, що основна мета проекту - мобілізація співвласників житла в багатоквартирних будинках в Україні і підтримка їх мотивації до підвищення рівня енергоефективності.
Проект ЄС/ПРООН реалізується по всій Україні, допомагаючи житловим та житлово-будівельним кооперативам проходити реорганізацію шляхом створення ОСББ, а також сприяє зміцненню потенціалу ОСББ, які в подальшому зможуть розробити власні проекти з підвищення енергоефективності та подати заявку на фінансування у Фонд енергоефективності України.
ПРООН надаватиме технічну допомогу шляхом впровадження проекту, який реалізується з 1 жовтня 2018 року по 30 вересня 2020 року. В рамках проекту ЄС/ПРООН протягом червня-вересня 2019 року планується проведення тренінгів і зустрічей.
Як повідомив заступник начальника відділу з контролю за діяльністю ЖК, ЖБК та ОСББ Департаменту житлового господарства Іван Усачов, у Харкові - 565 ОСББ, і щороку їх кількість зростає на 20 об'єднань. Також в місті близько 500 житлових кооперативів. За його словами, з 1 травня цього року почав діяти у новій редакції Закон «Про житлово-комунальні послуги», який передбачає нову форму управління в багатоквартирному будинку. Співвласники квартир повинні зареєструвати ОСББ або стати управителем. Другий статус не вигідний, оскільки передбачає сплату податків, тому кооперативам краще пройти реорганізацію і стати ОСББ.
За словами Івана Усачова, в Харкові працює міська програма підтримки ЖК, ЖБК та ОСББ, на яку в цьому році було виділено 30 млн грн (в 2018 році - 26 млн грн). Програма включає кілька напрямків - капітальний і поточний ремонти будинків, благоустрій прибудинкової території, і працює на умовах пайової участі - мешканці повинні оплатити мінімум 25% вартості робіт, решта коштів виділяється з міського бюджету.
«Ми ставимо дитячі майданчики, ремонтуємо тротуари, дахи, ліфти. Намагаємося реалізовувати побажання людей», - підкреслив Іван Усачов.
Крім того, продовжує працювати програма за «теплими» кредитами. Міський бюджет погашає до 20% тіла кредиту на енергоефективні заходи. На програму в цьому році було виділено 1,4 млн грн (в 2018 році - 800 тис. грн).
Також допомогу кооперативам надає Асоціація підтримки житлових кооперативів і ОСББ, яка працює у співпраці з Департаментом житлового господарства. Як повідомила представник асоціації, юрисконсульт Вікторія Гриднєва, асоціація надає інформацію про зміни в законодавстві, консультує щодо проведення реорганізації в ОСББ, допомагає брати участь у різних програмах на умовах співфінансування, вирішувати різні юридичні питання.
Організатори тренінгу - Департамент житлового господарства спільно з Асоціацією підтримки ЖК, ЖБК та ОСББ та Регіональним представництвом Проекту ЄС/ПРООН «Об'єднання співвласників будинків для впровадження стійких енергоефективних рішень» (HOUSES).
Довідка. Європейський Союз реалізує Програму підтримки енергоефективності для України (EE4U), мета якої - сприяти підвищенню енергоефективності житлового сектора в Україні і скорочення викидів парникових газів. У цьому контексті ЄС спільно з урядом Німеччини підтримує Фонд енергоефективності України, створений урядом України, який буде надавати технічну та фінансову підтримку термомодернізації багатоквартирних будинків в Україні. Такі заходи сприятимуть позитивним змінам в споживанні енергії, а також посилять енергетичну незалежність країни.
Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.
-
17:50
У Харкові обговорили розвиток молодіжної політики в умовах війни та після перемоги
-
17:25
У Харкові відремонтували дві тисячі водорозбірних колонок
-
17:02
У Харкові з початку року замінили більше кілометра водоводів
-
15:47
Ігор Терехов: Розраховуємо, що після перемоги у Харкові проживатиме близько двох з половиною мільйона людей
-
15:39
Ігор Терехов розповів, що чекає на радянські багатоповерхівки та центр міста
-
15:18
У Харкові відновлять первісне призначення міських річок
-
14:42
Ігор Терехов про майбутнє ринку «Барабашово»: Це буде якісно інший рівень
-
14:21
У Харкові планують перепрофілювати два заводи
-
14:18
Команда Нормана Фостера представить для Харкова п’ять комплексних стратегій
-
13:52
Ігор Терехов: Харків має бути безпечним і розвиненим містом
-
13:29
Мобільне та зелене місто - таким бачать архітектори Харків майбутнього
-
12:59
У Харкові розробляють нову транспортну систему
-
11:44
У Салтівському районі ремонтують комунікації
-
09:43
#Обличчя_Харкова. Ольга Чуйко - інженер-інспектор КП «Харківводоканал»
-
09:03
У Регіональному центрі відновили послуги податкової
-
02/02/2023
Ігор Терехов зустрівся з послом Іспанії
-
02/02/2023
«Харківводоканал» отримав партію гуманітарної допомоги
-
02/02/2023
«Харківводоканал» відновив водопостачання міста до рівня довоєнного часу
-
02/02/2023
Минулої доби «Тепломережі» відпрацювали понад триста заявок харків'ян