У Харкові представлять балетну постановку під музику «Radiohead»
26 червня 2015 10:17 Культура
У Харкові представлять балетну постановку під музику «Radiohead» Дві балетні прем'єри словенського хореографа Едварда Клюга «Radio and Juliet» і «Stabat Mater» представлять 30 червня в Харківському національному академічному театрі опери та балету ім. М. В. Лисенка.

Харків стане п'ятим і завершальним містом прем'єрного туру проекту «The Great Gatsby». Постановки вже побачили у Львові, Києві, Одесі та Дніпропетровську. Всі головні чоловічі партії виконає зірка світового балету, єдиний у світі володар чотирьох Гран-прі відомих балетних конкурсів Денис Матвієнко. Разом з ним на сцену вийде трупа проекту «The Great Gatsby».

У першому акті глядачі побачать балет «Stabat Mater», а в другому - «Radio and Juliet».

«Stabat Mater» - це історія створення світу, самопожертви і нескінченного поклоніння. Балет вважається одним з найвідоміших творів італійського композитора Джованні Баттіста Перголезі, аранжуванням якого займалися багато композиторів, включаючи Йоганна Себастьяна Баха. Текст «Stabat Mater» складається з двох частин і належить перу італійського поета Якопоне да Тоді. Перша частина розповідає про страждання Діви Марії під час розп'яття Ісуса Христа, а друга - про благання грішника, дарування йому раю після смерті. Як зазначають організатори, у виставі немає буквального відображення віршів італійського поета, текст для Едвара Клюга став лише фоном.

Балет «Radio and Juliet» об'єднує найвідомішу історію кохання з музикою британської рок-групи - «Radiohead». У цьому сенсі назва «Radio and Juliet» - гра слів. З моменту створення балет викликає дискусії критиків і глядачів. Вони проводили паралелі з п'єсою «Ромео і Джульєтта», але, на відміну від класичних адаптацій п'єси, Едвард Клюг запропонує зануритися в емоційний світ, переданий завдяки сучасній пластиці і музиці «Radiohead».

Початок вистави - о 19:00.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини