У Харкові покажуть спектакль українсько-британського проекту
22 березня 2016 14:23 Культура
У Харкові покажуть спектакль українсько-британського проекту Вистава за п'єсою Вільяма Шекспіра «Троїл і Крессида» Київського театру на Подолі в постановці британського режисера Джонатана Банатвала пройде 28 березня в Харківському національному театрі опери та балету ім. М. Лисенка.

П'єсу поставив британський режисер Джонатан Банатвала. Ролі виконують українські актори Остап Ступка, Георгій Хостікоєв, Сергій Бойко, Роман Халаїмов, Олена Свірська і ін.

Як відзначають постановники спектаклю, особливість спектаклю в тому, що це сценічне першопрочитання шекспірівської п'єси в Україні. «Троїл і Крессида» - одна з найбільш загадкових і складних шекспірівських історій. Герої - греки і троянці - пов'язані родинними узами, але відчайдушно воюють один проти одного. У виставі явно проглядається паралель: троянська війна у Шекспіра і нинішня війна на Сході України. «Можливо, озвучені паралелі і на поверхні, але я демонстративно дистанціюється від таких питань. Зараз говоримо суто про ціну військового конфлікту, що розділяє родини, нації, народи. Можливо, варто говорити про розуміння, яке допомагає вирішенню конфліктів і веде до примирення », - зазначає режисер вистави Джонатан Банатвала.

Проект реалізується в партнерстві з Міністерством закордонних справ Великобританії, London South Bank University, театральною компанією «Moving Theatre» та Благодійним фондом ім. Богдана Ступки.

Крім Харкова спектакль покажуть також в Дніпропетровську, Запоріжжі, Одесі та Києві.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини