У Харкові підвищаться тарифи на опалення і гаряче водопостачання
22 жовтня 2018 13:34 ЖКГ
У Харкові підвищаться тарифи на опалення і гаряче водопостачання Відкрите обговорення, присвячене підвищенню тарифів на послуги централізованого опалення і гарячого водопостачання для населення, пройшло сьогодні, 22 жовтня, у КП «Харківські теплові мережі».

У ньому взяли участь заступник Харківського міського голови з питань житлово-комунального господарства Андрій Руденко, представники Національної комісії, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ), працівники підприємства, харків'яни.

Як повідомила заступник генерального директора КП «Харківські теплові мережі» з економіки Марина Магомедова, тарифи встановлюються відповідно до постанови №528 НКРЕКУ.

Так, тарифи на централізоване опалення складуть:

- для абонентів житлових будинків з будинковими та квартирними приладами обліку теплової енергії - 1307 грн 39 коп./Гкал (зараз - 1238 грн 88 коп./Гкал, підвищення - на 68 грн 51 коп.);

- для абонентів житлових будинків без будинкових та квартирних приладів обліку теплової енергії - 33 грн 44 коп. за 1 кв. м в місяць (зараз - 31 грн 69 коп., підвищення - на 1 грн 75 коп.).

Тариф на гаряче водопостачання:

- за умови підключення рушникосушильників до систем гарячого водопостачання - 80 грн 71 коп. за 1 куб. м (зараз - 73 грн 29 коп., підвищення на 7 грн 42 коп.);

- за умови відсутності рушникосушильників - 74 грн 85 коп. за 1 куб.м (зараз - 67 грн 74 коп., підвищення на 7 грн 11 коп.).

Як зазначила Марина Магомедова, на зміну тарифів вплинуло кілька факторів: збільшення рівня мінімальної заробітної плати, вартості покупної теплової енергії, послуг водопостачання і водовідведення.

«На підвищення тарифів на послугу гарячого водопостачання вплинуло зростання вартості послуг водопостачання на 54,8%. Цей тариф давно не переглядали, тому виникла необхідність його збільшення, щоб підприємство не несло збитків», - повідомила Марина Магомедова.

При цьому вона зазначила, що в більшій мірі на підвищення тарифів вплинуло збільшення розміру мінімальної заробітної плати і прожиткового мінімуму. У тарифі для населення цей показник не переглядався з 2016 року. Рівень прожиткового мінімуму, який був закладений при розрахунку існуючих тарифів для населення, становив 1491 грн при сьогоднішньому - 1841 грн.

Марина Магомедова також повідомила, що зараз середня зарплата на підприємстві становить 6 тис. 500 грн в порівнянні з середньою на промислових підприємствах України - близько 9 тис. грн. На ХТМ штат слюсарів, ремонтників укомплектований на 70-80%, не вистачає і газозварників. За словами заступника директора, керівництво підприємства використовує всі можливі заходи, щоб закріпити кадри, - заохочення і доплати,  але зростання рівня зарплати необхідний.

Як зазначив генеральний директор КП «Харківські теплові мережі» Сергій Андрєєв, згідно з вимогою НКРЕКУ середня зарплата, що закладається в тариф, повинна знаходитися на рівні середньої зарплати по регіону.

«З моєї точки зору, це неправильний підхід. У Харківському регіоні середня зарплата значно нижче, ніж в цілому по Україні. Це можна пояснити. У нас зараз в основному працює переробна промисловість, а в регіонах, де розвинена сировинна, видобувна промисловість, там і зарплата досить висока. «Харківські теплові мережі» - це друге за потужністю підприємство в Україні після «Київенерго». В ХТМ працюють ТЕЦ-3, Салтівська котельня, яка за потужністю майже така ж, як потужність запорізьких теплових мереж. Однак в Запоріжжі розмір середньої заробітної плати більше. Це питання потрібно переглядати, і ми будемо цим займатися. Сьогоднішнє засідання - це один з кроків для досягнення справедливості в цьому питанні», - повідомив Сергій Андрєєв.

Зазначимо, що після підвищення тарифів зарплата для кожної категорії працівників КП «ХТМ» підвищиться на 17-20%.

Нагадаємо, що перше відкрите обговорення, присвячене підвищенню тарифів на послуги централізованого опалення і гарячого водопостачання, пройшло в КП «Харківські теплові мережі» 18 червня. Нові тарифи вступлять в силу після опублікування в газеті «Урядовий кур'єр».

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини