У Харкові підбили підсумки «Інтелліади» та чемпіонату України з гри Го
06 листопада 2018 15:32 Спорт
У Харкові підбили підсумки «Інтелліади» та чемпіонату України з гри Го Фестиваль з інтелектуальних видів спорту «Інтелліада» і чемпіонат України серед дітей та юнаків з гри Го пройшли 3-4 листопада у Харкові.

Фестиваль відвідало близько 1,5 тис. дітей з батьками. «Інтелліада» пройшла у формі ярмарку, на якому можна було познайомитися з інтелектуальними видами спорту і пограти в них, отримати кваліфіковані поради від майстрів спорту, дізнатися про роботу дитячих розвиваючих літературних, математичних, наукових та інших клубів. Крім того, для фестивалю кожна організація підготувала програму з трьома рівнями складності, за виконання якої діти отримували «ідеї», які обмінювали на призи.

Чемпіонаті України з гри Го провели у Харкові вперше. У ньому взяли участь понад 80 спортсменів. За підсумками змагань, у категорії до 9 років перше місце посів Данило Петрик (Рівне), друге - Анна Забігайло (Київ), а третє - Микита Узьких (Харків). В категорії до 12 років перемогу здобув Всеволод Овсієнко (Київ), «срібним» призером стала Анна Мельник, а «бронзовим» - Дмитро Стефанович (Рівне).

У категорії до 16 років перше місце посіла Ілона Реділа, друге - Назар Бережняк, а третє - Поліна Крушельницька. Всі вони представляли Рівне, де знаходиться одна з найсильніших шкіл України з гри Го.

У категорії до 20 років чемпіоном України серед юніорів та юнаків став Георгій Шередеко (Київ), другою - Ніка Петрашівська (Київ), а третє місце посів Максим Бережняк (Рівне).

Заходи пройшли за підтримки Департаменту у справах сім'ї, молоді та спорту Харківської міської ради.

Довідка. Го - логічна настільна гра з глибоким стратегічним змістом, що виникла у Давньому Китаї. Входить до числа п'яти базових дисциплін Всесвітніх інтелектуальних ігор. У гру грають два гравці, один з яких отримує чорні камені, інший - білі. Суть гри - покрити на ігровій дошці каменями свого кольору більшу, ніж противник, територію.

«Інтелліада» - дитячий спортивно-інтелектуальний ярмарок, мета якого - познайомити батьків і дітей з провідними напрямками з розвитку дитячого інтелекту і знайти для дитини нове захоплення. Проходить у Харкові щорічно. У цьому році фестиваль пройшов втретє.