У Харкові обговорюють медичну реформу в Україні та Харківському регіоні
30 вересня 2015 12:43 Медицина
У Харкові обговорюють медичну реформу в Україні та Харківському регіоні Конференція «Міжнародне партнерство як каталізатор імплементації медичної реформи в Харківському регіоні» проходить сьогодні, 30 вересня, в готелі «Харків Палас».

Цей захід є частиною проекту «Тижні Німеччини в Україні».

Конференція присвячена реформі в медицині, на ній обговорюються кращі світові практики в цій сфері та можливості їх застосування в Україні. Зокрема, на конференції розглядаються теми реформування сфери надання первинної медичної допомоги, IT-медицини і необхідності створення електронного реєстру пацієнтів.

Перший заступник Харківського міського голови Ігор Терехов у своєму вітальному слові акцентував увагу на баченні основних проблемних питань реформування охорони здоров'я як в цілому в Україні, так і безпосередньо в Харкові.

За його словами, в країні досі не визначена ідеологія і основна стратегія реформи. Неодноразові спроби реформування на різних етапах становлення України поки не увінчалися успіхом, а найголовніше - ніхто не здійснив аудит результатів та економічної доцільності вже проведеної реформи в пілотних регіонах.

Ігор Терехов підкреслив, що системна розбалансованість існуючої моделі української охорони здоров'я у зв'язку з переходом держави на ринкову економіку і, як наслідок, деструктивні процеси в галузі, які тривають, обумовлені багатьма об'єктивними причинами. До них, наприклад, відносяться недосконалість законодавчої та нормативної баз, брак фінансових коштів, технологічне відставання від світових медичних стандартів, зайва чисельність окремих ресурсних компонентів і їх нераціональне використання.

«На сучасному етапі важливою є організація якісно нових моделей інфраструктури та схем управління, у зв'язку з чим система охорони здоров'я підлягає істотним організаційно-управлінським змінам, в основі яких буде науковий підхід. У цьому зв'язку ефективне управління галуззю охорони здоров'я на всіх рівнях можливе за наявності інструментів управління і повноважень, які органи центральної влади делегують на місця», - зазначив перший заступник міського голови.

«Вже 20 років реформується охорона здоров'я, реформи начебто йдуть, але ситуація в галузі стає все гірше і гірше. Необхідно створити чіткий алгоритм дій. Крім того, неможливо проводити реформу без урахування думки людей та медичної громадськості. Але до всіх реформ треба підходити виважено. У Євросоюзі 28 країн, і в кожній з них зовсім різні системи охорони здоров'я. Тому ми також повинні виробити для себе найбільш підходящу систему», - повідомив Ігор Терехов.

У конференції беруть участь понад 300 осіб - представники міської та обласної влади, гості з Одеської, Вінницької, Дніпропетровської областей, головні лікарі та медичний персонал лікарень Харківського регіону всіх категорій.

Друкувати
Останні новини