У Харкові обговорили шляхи інноваційного розвитку промисловості
16 грудня 2016 17:28 Економіка
У Харкові обговорили шляхи інноваційного розвитку промисловості Засідання «Роль науки та освіти в інноваційному оновленні промислового комплексу регіону» пройшло сьогодні, 16 грудня, в Українській промисловій енергетичній компанії.

Члени засідання (директори підприємств, ректори вишів, представники органів влади) ухвалили низку важливих рішень. В їх числі - надати Міністерству економічного розвитку і торгівлі України пропозиції щодо реформи управління об'єктами інтелектуальної власності, ініціювати впровадження податкових преференцій для промислових підприємств, які займаються інноваційною діяльністю. Створити робочу групу, яка гармонізує стандарти для експорту промислової продукції в країни ЄС.

Також було вирішено створити науково-виробничий регіональний кластер, організувати міжвідомчу лабораторію з кластерної політики, рекомендувати вишам і установам НАН України повернутися до створення філій кафедр на підприємствах. Для впровадження інновацій було запропоновано створити комерційну біржу наукових розробок і створити регіональну інноваційну інфраструктуру для капіталізації об'єктів інтелектуальної власності.

У спільному засіданні Ради Північно-Східного наукового центру Національної академії наук України, Міністерства освіти і науки України та експертів Національного комітету з промислового розвитку Кабміну взяв участь заступник Харківського міського голови - директор Департаменту економіки та комунального майна Михайло Фатєєв.

У своєму виступі він зазначив, що органи місцевого самоврядування не можуть безпосередньо впливати на розвиток промислового комплексу, але місто підтримує сферу освіти і науки, підприємства.

«Ми надаємо вам низку пільг. Харківський міський голова Геннадій Кернес провів особисті прийоми в п'яти вишах. Багато хто з викладачів не бачили перспективи отримання житла. Тому з ініціативи мера була прийнята спеціальна програма пільгового житлового кредитування для викладачів, які потребують поліпшення житлових умов. Ще один напрямок - можливість придбання квартири за меншою вартістю. Згідно з умовами кредитування, підприємство або організація може запропонувати свого співробітника, який має потребу в житлі. При цьому за рахунок міського бюджету буде компенсуватися 40% вартості житла, за умови, що підприємство або організація компенсує місту не менше 20% розрахункової вартості», - повідомив Михайло Фатєєв.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини