У Харкові на місці старого полігону відкриють лижну трасу
18 січня 2022 13:29 ЖКГ
У Харкові на місці старого полігону відкриють лижну трасу Навчальний екологічний центр планують відкрити на місці рекультивованого Дергачівського полігону твердих побутових відходів.

Сьогодні, 18 січня, представники КП «Муніципальна компанія поводження з відходами» зустрілися на полігоні зі співробітниками компанії «Neveplast» (Італія), яка створює сертифіковане покриття, властивості ковзання якого аналогічні снігу.

Як повідомив директор КП «Муніципальна компанія поводження з відходами» Юрій Суярко, у планах підприємства - відкрити на місці рекультивованого полігону навчальний еко-центр для школярів, студентів та викладачів, щоб навчати харків'ян та гостей міста основам еко-культури.

«Ми не хочемо говорити, що це гірськолижний курорт, скоріше - це навчальний центр, комплекс, створений для того, щоб люди бачили, куди діваються продукти їхньої життєдіяльності, чому важливо економно споживати усе та впроваджувати роздільний збір сміття. Люди побачать, що відходи займають площі, де навіть можна побудувати лижні спуски. Ми покажемо, що українські полігони потрібно рекультувати та давати їм нове життя», - наголосив Юрій Суярко.

Директор підприємства повідомив, що планується побудувати коротку навчальну трасу, трасу для профі, спуск з перешкодами для сноубордистів та три дитячі траси для катання на надувних санчатах (тюбах). Також будуть підйомник для дорослих та спеціальний дитячий стрічковий підйомник.

Як повідомив менеджер з продажу компанії «Neveplast» Ольмо Балліні, розглядається варіант створення великої траси довжиною 232 м та навчальної - 100 м. Для спусків використовуватимуть нову розробку фірми – покриття «free ski».

«Воно дає відчуття катання на снігу, що щойно випав. Також таке покриття підходить для людей, які займаються карвінгом (техніка катання з виконанням послідовних різаних поворотів). Кататися на ньому можна цілий рік незалежно від погоди - у сніг, дощ чи сонячним літом», - розповів менеджер «Neveplast».

За його словами, компанія брала участь у створенні гірськолижного спуску в столиці Данії - Копенгагені, якраз на місці сміттєпереробного заводу у межах міста. Також покриття компанії застосовували у Сербії та інших країнах.

Зазначимо, що біля спусків планується облаштувати відповідну інфраструктукру - паркомісця, місце для прокату, можливо, невелике кафе тощо. Будівельні роботи планується розпочати навесні.

Нагадаємо, що в рамках рекультивації старий полігон ТПВ укрили геомембраною, зверху поклали фільтраційний шар та насипали ґрунт. Пізніше там висадили дерева та кущі.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини