У Харкові на енергоефективність направлять 51 мільйон гривень
09 лютого 2016 14:43 ЖКГ
У Харкові на енергоефективність направлять 51 мільйон гривень Понад 51 млн грн планується направити на заходи з енергозбереження в Харкові в 2016 році.

Про це сьогодні, 9 лютого, на семінарі, організованому міською радою спільно з Харківським регіональним відділенням Асоціації міст України, повідомив директор Департаменту комунального господарства Віктор Кітанін.

За його словами, в разі успішного освоєння цих коштів місту вдасться заощадити 6 млн кВт·год електроенергії, 2,5 млн куб. м природного газу і 3,5 тис. Гкал теплової енергії.

Віктор Кітанін підкреслив, що торік енергозберігаючих заходів було виконано на таку ж суму, при цьому економія в грошовому еквіваленті становила 47,5 млн грн. Зекономлені кошти спрямовувались, в тому числі, на модернізацію міських комунальних підприємств.

«Матеріально-технічна база підприємств, що дісталася нам від радянського минулого, вкрай зношена, обладнання застаріло і потребує повної модернізації. Харків - єдине місто в Україні, де працює техрада з енергозбереження, і перше місто, яке отримає кошти від Міжнародного банку реконструкції та розвитку на реалізацію трьох проектів: щодо поліпшення якості послуг теплопостачання, будівництво комплексу з переробки ТПВ та удосконалення системи мулового господарства», - повідомив Віктор Кітанін.

Зазначимо, що енергоефективні заходи включають в себе реконструкцію котелень, насосних станцій, встановлення лічильників на тепло в житлових будинках тощо. Зокрема, завершений в 2014 році інвестиційний проект з модернізації Головної каналізаційної насосної станції і 24-х станцій міста з впровадженням енергозберігаючого обладнання дозволив в 2015 році заощадити елекроенергіі на 11 млн грн. Цей проект також був реалізований за рахунок коштів Міжнародного банку реконструкції та розвитку.

Зазначимо, в роботі семінару-практикуму з енергозбереження взяли участь мери міст Харківської області, керівники комунальних підприємств, представники харківських вишів. Також у заході взяв участь начальник Управління благоустрою територій та комунального обслуговування Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Максим Барінов. 

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини