У Харкові майбутні рятувальники склали присягу
03 вересня 2021 12:21 Освіта
У Харкові майбутні рятувальники склали присягу Курсанти Національного університету цивільного захисту України сьогодні, 3 вересня, склали присягу.

Святковий захід, на якому першокурсників посвятили в студенти, пройшов на плацу вишу. У ньому взяли участь представники університету, ветерани цивільного захисту, батьки. Цього року на перший курс університету було зараховано 236 студентів і 111 курсантів, серед яких - 13 дівчат. В кінці серпня курсанти пройшли курс молодого бійця на навчальному полігоні у Чугуївському районі.

З початком навчання першокурсників привітав секретар Харківської міської ради Ігор Терехов.

«Дорогі курсанти, ви прийняли присягу, і почався новий етап вашого життя - служіння народу України. Вам належить пройти важкий шлях. Ви вибрали найбільш нелегку, але таку важливу професію - рятувати життя людей. Вам потрібно добре вчитися і освоїти всі необхідні навички, щоб стати професіоналами. Для цього у вас є всі можливості - хороша матеріально-технічна база, викладачі, які передадуть вам необхідний досвід. Вчіться, будьте людьми зі стрижнем, і у вас все вийде!» - звернувся до першокурсників Ігор Терехов.

Як повідомив ректор НУЦЗУ Володимир Садковий, цього року конкурс під час вступу до вишу склав 3,5 особи на місце. Він зазначив, що, незважаючи на ризики, молоді люди усвідомлено обирають професію рятувальника і хочуть її освоїти.

Довідка. Національний університет цивільного захисту України здійснює підготовку фахівців для підрозділів Державної служби України з надзвичайних ситуацій, інших установ та організацій різних форм власності. Всього в університеті навчається 3 тис. курсантів і студентів. Навчання проходить за такими галузями знань, як «Цивільна безпека», «Соціальні та поведінкові науки», «Хімічна та біоінженерія», «Природничі науки», «Управління та адміністрування», «Сфера обслуговування», «Виробництво і технології». Також у виші проходять підвищення кваліфікації фахівці підрозділів ДСНС та інших установ; діють двотижневі курси за спеціальностями: «Верхолаз», «Водолаз», «Дозиметрист», «Дезактиваторник», «Матрос-рятувальник».

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини