У Харкові людям з інвалідністю вручили премії за особливі досягнення
10 жовтня 2021 20:25 Суспільство
У Харкові людям з інвалідністю вручили премії за особливі досягнення Церемонія нагородження лауреатів премії «Подолання» пройшла сьогодні, 10 жовтня, у готелі «Premier Palace Hotel Kharkiv».

Щорічно, з 2013 року, премію «Подолання» вручають людям з інвалідністю за досягнення в різних сферех - громадській діяльності, спорті, творчості тощо.

Цього року її отримали Наталія Яковлева - співзасновник волонтерської групи «Help Army» і благодійного фонду «Харків з тобою», страждає на онкозахворювання; Олена Федота - срібний призер Паралімпійських ігор 2020 року, діагноз - парез нижніх кінцівок; Леонід Бродський - провідний глухий актор народного театру «Аріадна»; Микола Татевосян - чемпіон з армрестлінгу, пересувається на інвалідному візку. Також лауреатами стали Олена Подгорнова - незряча від народження вчитель музики Харківської спеціальної школи для дітей з порушеннями зору ім. В.Г. Короленка; Владислав Погрібний - актор фільму «Історія Лізи», народився з додатковою хромосомою; Оркестр народних інструментів школи №12, в якому грають діти з проблемами із зором.

Лауреатів премії привітав секретар Харківської міської ради Ігор Терехов. Він подякував організаторам і учасникам заходу за внесок у розвиток міста, соціальну позицію і приклад для інших.

«Кожен день для вас - маленький подвиг. Я хочу, щоб наші діти росли з такою ж силою волі і невгамовним бажанням боротися і перемагати. Ми зобов'язані брати з вас приклад і кожен день робити все можливе, щоб життя людей, які потрапили в складну ситуацію, було якомога легше», - підкреслив Ігор Терехов.

Секретар міської ради зазначив, що для цього, зокрема, потрібно створювати безбар'єрну інфраструктуру, щоб місто було комфортним для всіх, тому всі нові споруди в Харкові доступні, і приклад тому - Харківський зоопарк.

«Ще є багато роботи, оскільки старі будівлі проєктувалися без урахування цих вимог, але сьогодні ми працюємо над тим, щоб людям на інвалідних візках, тим, погано бачить, було зручно», - зазначив Ігор Терехов.

Організатор заходу, президент громадської організації інвалідів «Креавіта» Олена Шингарьова підкреслила, що з кожним роком кількість претендентів на отримання премії «Подолання» зростає, і номінанти демонструють великі успіхи в різних областях. За її словами, їхня історія - це приклад подолання складнощів і досягнення цілей всупереч нездоланним перешкодам.

«Їхні перемоги надихають і роблять незаперечним той факт, що люди з інвалідністю роблять великий внесок у розвиток нашого міста. Ще вони щасливі, живуть активним і творчим життям, і цього теж ми можемо у них вчитися», - виступила на церемонії Олена Шингарьова.

Після вручення премії в рамках заходу пройшли благодійний аукціон і концерт.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини