У Харкові готуються до відкриття першого в Україні соціального готелю
23 жовтня 2017 18:19 Суспільство
У Харкові готуються до відкриття першого в Україні соціального готелю Перше в Україні комунальний заклад соціального спрямування «Соціальний готель» відкриють на вул. Валентинівській, 23-г.

У готелі зможуть перебувати люди (тимчасово, до півроку), які потрапили в складну життєву ситуацію. В ньому вже обладнані кімнати, санвузли, кухня, пральня. Будівлю адаптовано для людей з обмеженими можливостями. До відкриття практично все готове, залишилося тільки впорядкувати прилеглу територію.

Сьогодні соціальний готель відвідали заступник міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення Світлана Горбунова-Рубан та представники Німецької федеральної компанії «GIZ», за підтримки якої і реалізують цей проект.

«11,5 мільйона гривень виділила німецька сторона на капремонт приміщень, обладнання, меблі - тобто на все, що всередині, а Харківська міська рада виділила кошти на ремонт покрівлі, фасаду та благоустрій», - повідомила Світлана Горбунова-Рубан.

Також сьогодні німецькі партнери відвідали соціальний центр «Сім'я» - ще один спільний проект міської влади та «GIZ». 23 серпня цей центр відкрив Харківський міський голова Геннадій Кернес, і зараз установа успішно працює.

«Сьогодні ми змогли переконатися, як Харків піклується про всіх, хто живе в місті. При цьому на перший план ставляться співіснування та інклюзія. Ви все це прекрасно змогли реалізувати. Цей центр «Сім'я» - наочний приклад. Адже він не тільки для переселенців, а й для звичайних сімей, а це і є співіснування різних груп населення», - зазначив міжнародний експерт Йохен Гаул.

У свою чергу Світлана Горбунова-Рубан підкреслила, що в планах міста реалізувати ще один соціальний проект. Оскільки 70% з числа вимушених переселенців висловили бажання залишитися в Харкові, виникло питання забезпечення їх житлом і роботою. Тому в стадії обговорення, за умови згоди німецьких партнерів, реалізація ще одного проекту - створення центру для вимушених переселенців «Нові перспективи», де їм буде надаватися допомога з різних питань.

«Ми намагаємося проводити такі заходи, які б об'єднували людей, знайомили їх між собою. Створюємо умови взаємної підтримки і розуміння. Це все дуже важливі моменти, на які дійсно потрібно звертати увагу заради блага і соціального спокою територіальної громади в цілому», - підкреслила Світлана Горбунова-Рубан.

Зазначимо, що також в місті за підтримки «GIZ» було побудовано модульне містечко для переселенців із зони АТО.

Друкувати
Останні новини