У Харкові готують списки з перейменування вулиць
02 листопада 2015 18:13 Місто
У Харкові готують списки з перейменування вулиць Топонімічна комісія сьогодні, 2 листопада, провела чергове засідання з перейменування вулиць напередодні громадських слухань.

На засіданні обговорювали можливі варіанти назв вулиць представники міської ради, архітектори, скульптори, науковці, представники громадськості.

Так, проспект Леніна, можливо, стане Науковим проспектом, Червоношкільна набережна - Харківською, а пр. Ілліча - Новобаварським. Вулицю Спартака можуть перейменувати в Монастирську, вул. Карла Маркса - в Благовіщенську, а вул. Гамарника - в Подільський провулок. Вулиця Демченка може стати Дівочою, вул. Примакова - Катеринінською, а пл. Руднєва - Суддівською. На засіданні головний архітектор міста Сергій Чечельницький вніс пропозицію художників і архітекторів перейменувати вул. Червонопрапорну, на якій розташована Харківська державна академія дизайна і мистецтва, у вулицю Мистецтва.

Також низка вулиць буде носити імена відомих харків'ян. Зокрема, пр. Постишева, можливо, буде перейменований на честь доктора медичних наук Любові Малої, а вул. Ревкомівська носитиме ім'я нобелівського лауреата Семена Кузнеця. Крім того, вул. Петровського можуть перейменувати на вул. Ярослава Мудрого, а вул. Артема - на вул. Багалія.

Деякі вулиці будуть носити назви міст-побратимів Харкова, серед них - вул. Жовтнева, якій пропонують дати ім'я грузинського міста і перейменувати на вул. Кутаїську.

Всього в Харкові, відповідно до закону про декомунізацію, необхідно перейменувати більше 200 вулиць.

Обговорили на засіданні і перейменування адміністративних районів міста. Сьогодні члени топонімічної комісії визначилися з можливими варіантами перейменування Дзержинського району, який може стати Університетським, і Ленінського, який можуть перейменувати в Залізничний.

Як зазначив після засідання відповідальний секретар міської топонімічної комісії Олексій Хорошковатий, в середу, 4 листопада, пройде ще одне засідання топонімічної комісії. Після цього, 10 листопада, у всіх районах міста відбудуться громадські слухання, у яких можуть взяти участь харків'яни. Остаточне рішення буде прийнято на сесії Харківської міської ради. 

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини