У Харкові до кінця року посадять ще близько двох тисяч дерев
02 листопада 2017 14:52 ЖКГ
У Харкові до кінця року посадять ще близько двох тисяч дерев У місті почалося осінньо-зимове садіння дерев, під час якого молоді дерева посадять у всіх районах Харкова.

Тільки на центральній вулиці Сумській - від Харківського національного академічного театру опери та балету до Центрального парку культури і відпочинку ім. Горького - висадять понад 60 лип. Як повідомив сьогодні, 2 листопада, заступник директора СКП «Харківзеленбуд» Андрій Дронь, під час раннього весняного та осінньо-зимового садіння дерева отримують мінімальний стрес і не хворіють.

«Якщо навіть піде сніг - будемо висаджувати, тому що це садіння передбачає сніг, мороз. Дерево увійшло в стадію спокою, воно «лягло» спати, підготувалося до зими, скинуло листя, навесні дерево прокидається і живе далі. Ми не завдаємо йому шкоди, так рослина буде краще себе почувати і приживатися», - розповів Андрій Дронь.

За його словами, всього по місту висадять близько 2 тис. лип, кленів, ясенів. І вперше за довгий час будуть садити каштани, тільки не вздовж центральних магістралей, де їм важко рости в міських умовах.

Зелених санітарів міського повітря садять на нових місцях, затінюючи і прикрашаючи вулиці, а також в місцях, де зрізали старі дерева.

«Проведемо санітарну чистку близько 500 аварійних дерев. Велика проблема - омела, яка вражає дерева, робить гілки м'якими, а вони потім можуть впасти. Зрізаємо сухі гілки, старі дерева, які небезпечні», - повідомив Андрій Дронь.

Всі ці роботи фахівці «Харківзеленбуду» проводять за допомогою сучасної мобільної техніки. Міні-трактори «Avant» можуть косити газони і бур'ян, вантажити, розрівнювати і копали землю, корчувати пні і прибирати сніг. А нові автомобілі «Foton», з маніпуляторами, замінюють підйомні крани, які використовують, коли важкі дерева в контейнерах з землею потрібно опускати і піднімати.

Нагадаємо, що також в Харкові впроваджена прикоренева система поливу, за допомогою якої поливають понад 2 тис. дерев у центрі Харкова. Систему, зокрема, встановили на пр. Науки, вулицях Ярослава Мудрого, Пушкінській. З її допомогою вдається живити дерева, які ростуть уздовж тротуарів, біля доріг з великим потоком руху. Особливо це важливо в посушливі пори року.


Друкувати
Останні новини