У Харкові для зняття бурульок залучили більше альпіністів
23 січня 2019 15:49 ЖКГ
У Харкові для зняття бурульок залучили більше альпіністів Найближчими днями в місті очікується черговий перепад температур, і харків'ян просять бути уважними і обережно проходити вздовж будинків.

Про можливе сходження криги з дахів будинків сьогодні, 23 січня, попередив директор Департаменту житлового господарства Роман Нехорошков.

За його словами, минулого тижня під час зміни погоди і сходу криги були випадки травмування людей, і ситуація може повторитися. Тому в місті посилили роботу зі зняття бурульок: за останній тиждень кількість альпіністів, які прибирають сніг та кригу, збільшилася на 30 осіб. Зокрема, зараз в таких роботах задіяно 15 вишок і близько 180 чоловік. Вони працюють протягом усього світлового дня та у вихідні.

Як зазначив Роман Нехорошков, зараз від харків'ян щодня надходить до 800 заявок на зняття бурульок, і обсяги їх виконання збільшили до 350 об'єктів. Бригади в основному працюють на скатних покрівлях у центральній частині міста - у Шевченківському та Київському районах, де, крім того, вузькі пішохідні тротуари.

Про небезпеку людей попереджають огороджувальні стрічки і оголошення, які розвішують профільні служби.

«Обсяги льоду на покрівлях колосальні - десятки тонн, завтовшки 15-20 см. Ми закликаємо людей обмежити свої маршрути в центральній частині міста, по можливості не їздити в центр, не відвідувати магазини, кафе на перших поверхах. Також є проблема балконних козирків. Це власність самих мешканців, які повинні їх чистити, але іноді цього не роблять. При таненні сніг та крига сходять, і за минулий тиждень понад 80 під'їзних козирків були пошкоджені. Зараз ми займаємося їх відновленням. Тому при підходах до під'їздів потрібно бути уважними і проходити максимально швидко і обережно», - звернувся до харків'ян Роман Нехорошков.

Він також нагадав, що залишати заявки на зняття бурульок можна в інформаційно-диспетчерській службі «15-62». Крім того, туди ж можна повідомляти про необгороджені місця. Автомобілістам рекомендують не паркувати машини на вузьких тротуарах і біля фасадів будівель.

Про те, як можна себе убезпечити, розповів начальник прес-служби Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій в Харківській області Ігор Лупандін. За його словами, безпечна відстань для пішоходів - 3 м від будівлі, також можна йти впритул до будинка.

«Коли ми проходимо повз будівлю, потрібно підняти голову вгору і подивитися, чи є там криги на балконах і на інших виступаючих конструкціях. Якщо є - потрібно відійти на безпечну відстань. Якщо відстань від будівлі метр-півтора і ви розумієте, що це може бути небезпечно - перейдіть на протилежну частину вулиці. Якщо і там така ж ситуація, то ще один варіант - це проїжджа частина. Автомобілістам же потрібно дотримуватися культури, бути взаємоввічливими, а пішоходам потрібно йти назустріч транспорту, щоб водії вас бачили», - розповів Ігор Лупандін і зазначив, що особиста безпека багато в чому залежить від того, які людина вживає заходів.

Також він повідомив, що в разі травмування необхідно відразу ж зателефонувати в швидку за номером «103» або рятувальникам за номером «101», які дадуть повторне повідомлення медикам. Іноді людину, яка отримала травму, не можна переміщати, тому краще за все треба дочекатися лікарів.

Нагадаємо, що, за станом на середину січня, в Харкові виконали таку ж кількість заявок зі зняття бурульок, як за всю минулу зиму.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини