У Харкові дітям з онкологією планують надавати системну психологічну допомогу
16 липня 2021 14:48 Медицина
У Харкові дітям з онкологією планують надавати системну психологічну допомогу Психологічну підтримку дітям з онкогематологічними захворюваннями та їхнім батькам планують надавати в Харкові на постійній основі.

Таку ініціативу обговорили сьогодні, 16 липня, заступник Харківського міського голови Світлана Горбунова-Рубан і менеджер австрійської екологічної організації «Глобаль 2000» Юлія Друмель.

Зазначимо, з організацією «Глобаль 2000» Харків співпрацює 25 років, і понад 20 років пацієнти Міської дитячої клінічної лікарні №16 відправлялися на реабілітацію до Австрії. Через пандемію діти з онкогематологією не можуть виїжджати в Європу, оскільки їм не можна робити щеплення від COVID-19.

Як повідомила Світлана Горбунова-Рубан, новий спільний проєкт допоможе поліпшити стан дітей. За її словами, фахівці і раніше надавали психологічну допомогу родинам, але на волонтерських засадах і не на постійній основі. Тепер стоїть завдання - налагодити в цьому питанні системну роботу.

«Це давня ідея. Сім'ї вимагають не тільки фінансової, медичної, а й серйозної психологічної підтримки. Батьки, які дізналися діагноз дитини, опиняються в тяжкому стані, аж до глибоких депресій. На жаль, зараз часто спостерігається солідарна депресія у дітей, коли проблеми матері, особливо, якщо вона виховує дитину сама, відображаються на дитині. Стати борцями за життя, як правило, одразу не виходить. Вже потім приходить розуміння, що потрібно робити. Тому наше завдання - максимально скоротити період усвідомлення ситуації, щоб дати батькам можливість відразу починати боротися за дітей», - зазначила віце-мер.

За її словами, реалізації цієї ідеї сприятиме те, що незабаром «Глобаль 2000» відкриє у Харкові своє представництво.

Юлія Друмель підтримала ідею надання системної психологічної допомоги. Вона також повідомила, що в рамках свого візиту відвідає дитячу клінічну лікарню №16, де працюють шість нових інфузоматів для хіміотерапії, які цієї весни поставила організація «Глобаль 2000».

«Ми працюємо з лікарнею №16, купуємо для неї медикаменти або обладнання. Також плануємо відвідати кілька шкіл, де цього року були встановлені наші системи очищення води», - розповіла Юлія Друмель.

Також вона зазначила, що в кінці року до Харкова планується передати гуманітарну допомогу, де, в тому числі, будуть засоби захисту для медиків.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини