У Харкові буде відкрито Чеський центр
24 квітня 2018 12:39 Міжнародне співробітництво
У Харкові буде відкрито Чеський центр Меморандум про співпрацю між Харківською міською радою, Харківським національним університетом міського господарства ім. О. М. Бекетова та Південно-Моравским центром міжнародної мобільності був підписаний сьогодні, 24 квітня, в Харківській міській раді.

У підписанні взяли участь перший заступник Харківського міського голови Ігор Терехов, ректор ХНУМГ ім. Бекетова Володимир Бабаєв і директор Південно-Моравського центру (Чеська Республіка) Мілош Шіфалда. Згідно з меморандумолм, при Харківському національному університеті міського господарства ім. О.М. Бекетова буде створено Чеський центр.

Перший віце-мер Ігор Терехов підкреслив, що відкриття Чеського центру на базі університету міського господарства дуже значиме для Харкова, оскільки саме цей виш є базою для підготовки висококваліфікованих фахівців для всіх комунальних підприємств міста.

«Нам дуже приємно, що сьогодні ми підписуємо меморандум про співпрацю, який дасть потужний імпульс розвитку підготовки харківських фахівців. Нам дуже хочеться переймати європейський передовий досвід, який сьогодні є у Чехії. Міська влада багато робить для того, щоб Харків розвивався, в місті реалізується безліч інфраструктурних проектів. Упевнений, наша сьогоднішня зустріч стане новим витком у розвитку взаємин з Чеською Республікою і стартом для формування бази, на якій навчатимуться харківські студенти, щоб робити наше місто кращим і красивішим», - зазначив Ігор Терехов.

За словами Мілоша Шіфалда, Південно-Моравський центр уже відкрив кілька філій в різних країнах, в планах - відкрити кілька представництв в Україні. Зокрема, перший Чеський центр планують відкрити в Харкові вже на початку нового навчального року.

«Я дуже радий, що перший центр буде відкритий на базі Харківського університету міського господарства. Його завданням стане підтримка талановитих студентів і вчених, а також розвиток співробітництва між університетами Брно і Харкова. На базі центру здійснюватиметься обмін студентами, зокрема, харківські студенти зможуть навчатися в університетах міста Брно. Я сподіваюся, що ця співпраця принесе користь нашим містам», - сказав Мілош Шіфалда.

У свою чергу ректор ХНУМГ Володимир Бабаєв висловив упевненість, що бажаючих навчатися у Чеському центрі буде дуже багато.

«Нам приємно, що такий центр починає працювати в нашому університеті. Наші студенти будуть вивчати не тільки мову та історію Чехії, але і дізнаватимуться про нововведення в технологіях міського господарства європейських мегаполісів, які в майбутньому впроваджуватимуть в Україні», - підкреслив Володимир Бабаєв.

Довідка. Мета створення Чеського центру - підтримка мобільності студентів, створення передумов для інтернаціоналізації вищих навчальних закладів Південно-Моравського краю та регіональне співробітництво з розвитку. Південно-Моравський центр також реалізує проект «Стипендія для іноземних студентів», який призначений для іноземних студентів з країн, що не входять в ЄС, які бажають навчатися чеською мовою в одному з вишів Південно-Моравського краю. Іноземні студенти також мають можливість вступити до чотирьох вишів: Технічний університет міста Брно, Університет Масарика, Сільськогосподарський і лісової університет ім. Менделя та Університет ветеринарії та фармацевтики. На багато спеціальностей, особливо технічні, можна вступити без вступних іспитів. На економічні спеціальності Масарикова університету та Університету ім. Менделя можна буде здати вступний іспит безпосередньо в Чеському центрі в Харкові.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини