У Харкові 101 дитина була позбавлена батьківського піклування
07 червня 2017 18:29 Суспільство
У Харкові 101 дитина була позбавлена батьківського піклування У Харкові 2017 року 101 дитині надали статус дитини, позбавленої батьківського піклування.

Про це сьогодні, 7 червня, на засіданні виконавчого комітету Харківської міської ради повідомила заступник міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення Світлана Горбунова-Рубан.

За її словами, п'ятьох дітей відібрали у батьків через загрозу їхньому життю та здоров'ю. «У 2015-2016 роках таких випадків було найбільше - були прийняті рішення про негайне відібрання 10 та 12 дітей. Криза в суспільстві, соціальна напруга позначаються на сімейних відносинах. Але, відібравши дітей, ми починаємо працювати з батьками, намагаємося змінити ситуацію в родині на краще, тому що, як би батьки не ставилися до дитини, діти їх люблять», - зазначила віце-мер.

Також в складну ситуацію потрапляють діти, батьки яких розлучаються. Цього року в суди було направлено 122 висновки про про врегулювання суперечок між батьками про позбавлення одного з них батьківських прав.

«Ми проводимо тести, і бачимо, що діти знаходяться в стані депресії. Це дуже складна ситуація, тому що сім'ї забезпечені, батьки ділять майно і ділять дітей», - зазначила Світлана Горбунова-Рубан.

Вона підкреслила, що головне завдання - зберігати сім'ї. У міській раді вже підготували зміни до законодавства, які допоможуть змінити цю статистику. 

За її словами, для кожної дитини, яка залишилася без батьків, намагаються знайти хороші прийомні сім'ї, також діти виховуються в міському дитячому будинку «Родина», а поки не знайдуть батьків - в Центрі соціально-псіхологічесокй реабілітації дітей.

Крім того, в Харкові створено Центр допомоги жінкам, які постраждали від насильства, працює Міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді «Довіра». Також незабаром в одному з районів Салтівки буде працювати соціальний центр «Сім'я». Там надаватимуть консультації психолога і соціолога, проводитимуться тренінги, працюватиме дитяча кімната з денним перебуванням та комп'ютерний клас для дітей та людей похилого віку. Крім того, в центрі обладнають так звану кімнату гігієни, де мами зможуть, наприклад, переповити немовля.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини