У Харкова переймають досвід у сфері соціального захисту
17 травня 2019 14:10 Суспільство
У Харкова переймають досвід у сфері соціального захисту Засідання секції Асоціації міст України з питань соціального захисту проходить у Харкові.

Вчора, 16 травня, керівники органів місцевого самоврядування у сфері соціального захисту з різних міст України, представники Міністерства соціальної політики України обговорили питання реформування системи надання соціальних послуг, пільг, субсидій, державних соціальних допомог, монетизацію пільг, а також дії Асоціації міст України у бюджетному процесі і у сфері соціального захисту населення. Представники майже всієї України змогли висловити свої пропозиції щодо розвитку сфери і об'єднати зусилля, щоб сформувати соціальну політику на місцях.

Сьогодні вони ознайомилися зі сферою надання соціальних послуг у Харкові, відвідавши Регіональний центр послуг і денний центр соціально-пісхологіческой реабілітації «Розірви коло».

Як зазначив аналітик сфери соціального захисту населення Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування Асоціації міст України Назар Миколюк, Харків - одне з кращих міст, де розвивається сфера соціального захисту населення. 

«Ми були у Регіональному центрі послуг, який є одним з кращих в Україні, де зібрані передові практики у цій сфері. Наші колеги, які приїхали з Хмельницького, Одеси та інших міст, можуть подивитися, що тут є гарного, і перейняти для себе», - сказав Назар Миколюк.

Він зазначив, що харківський центр реабілітації «Розірви коло» - приклад для багатьох міст країни.

«На даний момент законодавство щодо протидії та запобігання домашньому насильству стрімко розвивається. Таких центрів, як у вас, в Україні одиниці. Тому нам важливо було подивитися, як працює установа такого типу. Харків на даний момент буде ділитися досвідом з усієїю Україною», - зазначив Назар Миколюк.

Директор Департаменту праці та соціальної політики Лариса Болгова повідомила, що в планах міста - зробити денний центр структурним підрозділом, відділенням та філією Центру надання допомоги постраждалим від насильства.

Нагадаємо, що з 2016 року за підтримки міжнародних партнерів у місті почав працювати Центр надання допомоги постраждалим від насильства в сім'ї, розрахований на цілодобове перебування, а з 1 березня цього року за підтримки Фонду ООН в області народонаселення був відкритий Денний центр соціально психологічної реабілітації «Розірви коло». Там надають психологічну і юридичну допомогу, проводять корекційні програми, тренінги тощо. В установі є спальні, душові, кухня, дитяча кімната.

Друкувати
Останні новини