У Харківській міській раді відбувся прийом почесних громадян
22 грудня 2018 13:34 Місто
У Харківській міській раді відбувся прийом почесних громадян Традиційний передноворічний прийом почесних громадян міста Харкова пройшов сьогодні, 22 грудня, у Харківській міській раді.

У ньому взяли участь почесні харків'яни, яким присвоїли звання 2018 роцку: керівник Харківського клінічного центру торакоабдомінальної хірургії Микола Велігоцький, заступник міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення Світлана Горбунова-Рубан та проректор з економіки та соціального розвитку Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого Іван Прищепа. Також прийом відвідали почесні харків'яни минулих років - заслужений працівник культури України Костянтин Шердиць та академік медичних наук, хірург Володимир Лупальцов.

Провів захід почесний громадянин міста, голова Ради почесних громадян міста Харкова Михайло Пилипчук. Він зазначив, що це звання було затверджено у 1887 році. За радянських часів цю традицію не прийняли, але з 1999 року її відновили. Останнім, кому було присвоєно звання до 1914 року, став Леонард Гіршман - видатний лікар-офтальмолог, який надав допомогу більш ніж мільйону пацієнтів. Усього звання почесного громадянина міста присвоєно 118 особам. Зокрема, почесне звання отримали 30 представників науки і освіти, 16 - культури і мистецтва, чотири Герої Радянського Союзу, 32 громадських діячи, 21 представник сфери промисловості, будівництва та інфраструктури, п'ять спортсменів та ін.

«Забудова Москалівки - це пам'ять про Сергія Карпова, купця і власника суконної фабрики, який чимало зробив для благоустрою міста. Кузинський міст, будівництво церков і доріг у рідному місті - це результат благодійної діяльності почесного громадянина Кузьми Кузіна. У травні ми відкрили меморіальну дошку відомому лікарю і Почесному громадянину міста Харкова Владиславу Франківському», - розповів про почесних громадян минулих років Михайло Пилипчук.

Він привітав усіх, кому це звання було присвоєно в 2018 році, і побажав їм нових досягнень. «Ви вже внесли великий вклад у розвиток міста. За це міська рада затвердила рішення про присвоєння вам почесного звання практично одноголосно. Я хочу вас всіх привітати і побажати нових успіхів», - сказав Михайло Пилипчук.

Зі свого боку почесний громадянин Харкова, заступник міського голови Світлана Горбунова-Рубан виступила з пропозицією видати книгу про почесних громадян міста з їхніми портретами, біографією та описом досягнень. За її словами, зробити це повинно нинішнє співтовариство почесних харків'ян. Приурочити вихід видання можна було б до 20-річчя з часу відновлення присвоєння звання.

Також віце-мер запропонувала заснувати щорічну конференцію під патронатом почесних громадян України, де почесні харків'яни могли б розповідати про досягнення рідного міста - про розвиток медицини, освіти тощо.

Учасники зустрічі підтримали запропоновані ініціативи. Михайло Пилипчук зазначив, що ідея видати книгу про почесних громадян вже існувала, тому вже є відповідні напрацювання, які можна використати для видання.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини