У Харківській філармонії виступили артисти з Греції
05 квітня 2021 14:37 Культура
У Харківській філармонії виступили артисти з Греції Концерт «Музика Греції від Візантії до наших днів» пройшов у Харківській обласній філармонії.

Захід, присвячений 200-річчю з початку Грецької Революції, відбувся в рамках Фестивалю грецької культури. На сцені філармонії виступили лауреати міжнародних конкурсів - Іріні Ціракіду (вокал, Греція),  Йоргос Калудіс (класична критська ліра, віолончель, Греція), Христина Панделі (фортепіано, Греція),  Ірина Денисенко (фортепіано, Україна),  Наталія Полікарпова (вокал, Україна), Катерина Курдіновська  (вокал, Україна), а також ансамбль грецького танцю «Армонія» (Україна).

Зазначимо, що концерт пройшов за сприяння Посольства Грецької Республіки в Україні та за фінансової підтримки виконавчого директора будівельної компанії «Гефест»  Бумбураса Васіліоса. 

Довідка. Грецька Революція, або Грецька війна за незалежність, - збройна боротьба грецького народу за незалежність від Османської імперії. Почалася у 1821 році і завершилася у 1829-му підписанням мирного Андріанопольського договору, котрий надав Греції автономію. Незалежною державою Греція стала згідно з Константинопольським договором 1832 року. Чотири століття Греція знаходилася під ярмом Османської імперії. 25 березня 1821 року, в день Благовіщення, в монастирі Агіа Лавра в Калавріті вперше пролунав заклик «Свобода або смерть!» і було піднято прапор Грецької Революції.

Греки стали першими з народів, підкорених Османською імперією, хто здобув незалежність (не враховуючи Чорногорію, фактично незалежну з кінця XVII століття). Саме після цих подій починається історія сучасної Греції.

 

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини