У харківських школах та дитсадках мінімізують батьківські внески
29 травня 2017 17:29 Освіта
У харківських школах та дитсадках мінімізують батьківські внески Незважаючи на непросте економічне становище в країні, міська влада намагається звести до мінімуму батьківські благодійні внески в школах і дитячих садках.

Про це сьогодні, 29 травня, на засіданні постійної комісії з гуманітарних питань Харківської міської ради повідомила директор Департаменту освіти Ольга Деменко.

За її словами, за кошти міського бюджету в школах вже замінили 4,5 тис. вікон, а в кожному дитячому садку встановили нові ігрові майданчики. Крім того, торік у дитячому садку №323 побудували перший в місті спортивно-ігровий комплекс, і цю роботу планується продовжити у всіх навчальних закладах міста.

Також в планах міської влади - обладнати в школах сучасні навчальні кабінети - з таблицями, моделями, що дозволить застосовувати сучасні методи навчання. «Зокрема, фізико-математичний ліцей №27 - кращий в Україні, але там потрібно обладнати сучасний кабінет для уроків фізики, є школа №110 з поглибленим вивченням біології, де потрібні нові макети, школа №173, де прекрасно викладають хімію, і там теж потрібна модернізація. Все залежить від профілю навчального закладу. Ми повинні підтримувати талановитих вчителів і дітей», - зазначила Ольга Деменко.

За її словами, також цього року за кошти міського бюджету планується закупити класні журнали. «Здавалося б, така маленька графа, але це серйозна допомога для батьків. Поки наша країна переживає економічну кризу, школи і дитячі садки продовжать звертатися до меценатів, батьків, але будь-яка допомога повинна бути посильною і добровільною», - підкреслила директор Департаменту освіти.

Вона також нагадала, що, щоб уникнути конфліктних ситуацій, міський голова Геннадій Кернес доручив створити робочу групу з вивчення питання залучення і використання благодійних внесків в дитячих садках і школах. Група провела чотири засідання за участю батьків, створила пам'ятку для батьків. Як зазначила Ольга Деменко, цього року з питання внесків надійшло тільки сім скарг, за якими прийняті відповідні рішення. Для порівняння: в 2016 році таких заяв було 78.

«Пам'ятка розміщена на сайтах навчальних закладів, багато батьків одержали її особисто. Група працює з директорами навчальних закладів, начальниками районних управлінь освіти. Результати є. Також в кожній школі, кожному районі працюють батьківські комітети, створений Міський батьківський комітет, щоб ми постійно спілкувалися, знаходили спільні проблеми та шляхи їх вирішення. Це допомагає нам краще розуміти один одного і розвивати сферу освіти», - зазначила директор департаменту.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини