У Харкові впроваджуватимуть принципи гендерного бюджетування
28 лютого 2013 11:36
У Харкові впроваджуватимуть принципи гендерного бюджетування Принципи гендерного бюджетування на місцевому рівні планують впроваджувати у Харкові.

Відповідний меморандум між Харківською міською радою, Харківською національною академією міського господарства та Фондом ім. Фрідріха Еберта підписали вчора, 27 лютого, у Харкові.

Сьогодні, 28 лютого, в академії міського господарства презентували проект гендерного бюджетування, за яким уже з сьогоднішнього дня розпочнуть роботу. За словами організаторів, мета такої ініціативи – насамперед, подивитись, як використовуються бюджетні кошти відносно чоловіків та жінок. Гендерне бюджетування передбачає розподіл державних коштів більш адресно, сприяючи якісному та ефективному їх використанню як з соціальної, так і з економічної точок зору.

Цей проект передбачає кілька етапів. Після ознайомлення з ним у місті проведуть гендерний бюджетний аналіз, а в майбутньому планують провести навчальні модулі для підготовки консультантів з гендерного бюджетування. Також в рамках проекту передбачене створення онлайн-ресурсу.

Як зазначив перший проректор академії міського господарства Григорій Стадник, із розвитком суспільства гендерні питання набувають особливого значення. «Проблеми гендерних відносин досить актуальні у всьому світі. Сьогодні вони мають велику соціальну та політичну вагу. Те, що роль жінки із розвитком суспільства стає все важливішою, це закономірно. Сподіватимемося, що цей проект розвиватиметься і принесе користь нашому місту», - зазначив Григорій Стадник.

Результати проекту будуть представлені у вересні-жовтні цього року. Зазначимо, що пілотні проекти у рамках цієї програми вже впроваджувались у різних населених пунктах України, зокрема, у місті Чугуєві Харківської області.

Довідка. Фонд ім. Фрідріха Еберта був заснований у 1925 році у Німеччині. Фрідріх Еберт – перший обраний демократичним шляхом президент Німеччини. Фонд являє собою неприбуткову громадську організацію, яка займається проблемами політичного оновлення соціальної демократії, посилення участі громадськості у політичному житті, встановлення справедливого економічного та соціального порядку.
 

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.


Друкувати
Останні новини