Відкриття меморіальних дощок радянському поету-фронтовику Григорію Поженяну і композитору-пісеннику Георгію Мовсесяну відбулося сьогодні, 27 серпня, в Харкові.
Пам'ятна дошка Григорію Поженяну з'явилася на будинку у пров. Кравцова, 8, Георгію Мовсесяну - на Полтавському Шляху, 51. На заходах були присутні керівники адміністрацій Дзержинського та Жовтневого районів, заступник голови Спілки вірмен України Мері Акопян, голова вірменської національної громади в Харкові Армаіс Оганесян. На відкриття меморіальної таблички композитору Георгію Мовсесяну приїхала його дружина Марина Мовсесян.
Довідка. Григорій Поженян - радянський поет-фронтовик. Почав писати вірші у воєнні роки. Його першою книгою була збірка віршів «Вітер з моря» (1955). Написав близько 50 пісень, чимало з яких стали популярними (наприклад, «Два береги», «Пісня про друга», «На Мамаєвому кургані»), випустив чотири платівки пісень і віршів, брав участь у створенні чотирьох кінофільмів, підготував до видання вірші 21 поета («Поети в раю не народжуються»). Двічі лауреат Державної премії Росії.
Георгій Мовсесян - радянський композитор-пісняр, народний артист Росії. Прославився завдяки пісням «Береза», «Мені довірена пісня», «Легенди розкажуть», «Це говоримо ми», «Проводи любові», «Мої роки - моє багатство», «Рідна земля». Писав пісні на вірші Роберта Рождественського, Євгена Євтушенка, Ігоря Шаферана, Анатолія Поперечного та ін. Його пісні виконували Йосип Кобзон, Майя Кристалінська, Едуард Хіль, Лев Лещенко, Муслім Магомаєв, Анне Вескі, Вахтанг Кікабідзе, ВІА «Полум'я».
Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.
-
25/12/2025
На проспекті Героїв Харкова тимчасово заборонять рух транспорту
-
25/12/2025
Мер звернувся до харків'ян з привітанням
-
25/12/2025
Ігор Терехов вітає харків'ян з Різдвом
-
25/12/2025
Ігор Терехов: Харків продовжує підтримувати переселенців
-
24/12/2025
Ігор Терехов привітав католиків з Різдвом
-
24/12/2025
У Харкові знесуть ще три пошкоджені обстрілами будинки
-
24/12/2025
У Харкові встановлять низку меморіальних дошок
-
24/12/2025
Через обстріли в Харкові обмежено подачу тепла та гарячої води
-
24/12/2025
Ігор Терехов: Вимушено переходимо в режим «енергоострова»
-
24/12/2025
У Харкові функціонують пункти незламності
-
23/12/2025
Ігор Терехов зустрівся з духовними лідерами міста
-
23/12/2025
Для дітей з Новобаварського району організували новорічне свято
-
23/12/2025
Ігор Терехов привітав працівників «Тепломереж» з Днем енергетика
-
23/12/2025
Витрати на роботу святкової ілюмінації частково покриють меценати
-
23/12/2025
Застосунок «Open Kharkiv» випустив оновлення
-
22/12/2025
Тролейбус №25 тимчасово не курсуватиме у вівторок
-
22/12/2025
Ігор Терехов: Бізнес у прифронтових громадах потребує державної підтримки
-
22/12/2025
Трамваї №16 і 16А тимчасово змінять маршрути
-
22/12/2025
Асоціація прифронтових міст і громад та Українська рада бізнесу підписали меморандум





















