У Харкові грипу немає. Зростання ГРВІ прогнозують на найближчі дні
18 грудня 2013 13:21 Місто
У Харкові грипу немає. Зростання ГРВІ прогнозують на найближчі дні Зростання гострих респіраторних інфекцій і, можливо, появу грипу прогнозують на третю декаду грудня до березня включно.


Про це сьогодні, 18 грудня, повідомив в. о. начальника Харківського міського управління Головного управління СЕС в Харківській області Микола Чегрінец.

За його словами, прогнози складені на основі середніх багаторічних епідеміологічних показників. Але поки в Харкові показники захворюваності нижче норми. Зокрема, на 50-му тижні, тобто з 9 по 15 грудня, показники виявлених ГРВІ всього населення нижче в 1,8 рази середньосезонного рівня і в 3,8 рази нижче епідеміологічного порогу. Тим не менш, у порівнянні з 49-м тижнем спостерігається невелике зростання рівня захворюваності на 0,5%. Йдеться про ГРВІ, грипу в Харкові немає.

Як повідомив Микола Чегрінець, міське управління СЕС щодня проводить моніторинг захворюваності і контролює вакцинацію населення. Так, в Харкові за станом на 16 грудня щеплено близько 7 тис. чоловік, це становить 16,5% планованої кількості. Крім того, велику увагу зараз приділяють вітамінізації харчового раціону дітей як важливої ​​складової профілактики ГРВІ, яка проводиться в загальноосвітніх школах.

За словами директора Департаменту охорони здоров'я Юрія Сороколата, медустанови до епідемічної ситуації готові - температурний режим не порушувався, лікарні та поліклініки забезпечені противірусними засобами, марлевими пов'язками, дезінфікуючими засобами. На випадок виникнення епідеміологічної ситуації визначені основні лікувальні заклади для надання допомоги. Зокрема, вагітних обслуговуватиме пологовий будинок №2, дітей - лікарня №24, дорослих - лікарня №18 .

Юрій Сороколат повідомив, що керівникам підприємств і установ дані рекомендації з вакцинації співробітників. Особливо це стосується фахівців, які найчастіше контактують з населенням - вчителів, медиків, водіїв громадського транспорту, працівників торгівлі. Особливо ретельно проводитиметься моніторинг стану здоров'я дітей після зимових канікул.

За словами директора Департаменту транспорту Сергія Дульфана, профілактику з попередження епідситуації пройшла і транспортна сфера Харкова. Зокрема, всі водії харківських перевізників пройшли вакцинацію. Зараз у міському громадському транспорті регулярно проводиться санітарна обробка поручнів і сидінь дезінфікуючими засобами, також проводять кварцування рухомих складів.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Новини по темі:
Останні новини