У двох проблемних районах Харкова проведуть масштабну перекладку внутрішньоквартальних тепломереж
04 грудня 2018 16:40 Місто
У двох проблемних районах Харкова проведуть масштабну перекладку внутрішньоквартальних тепломереж Реконструкцію внутрішньоквартальних мереж теплопостачання планують почати в 2019 році в Шевченківському і Київському районах міста.

Про це сьогодні, 4 грудня, під час зустрічі з представниками Світового банку повідомив перший заступник Харківського міського голови Ігор Терехов.

За його словами, на сьогоднішній день ці два райони Харкова є найбільш проблемними за кількістю аварій на тепломережах. Так, після закінчення опалювального сезону місто планує почати там перекладання як магістральних трубопроводів, так і внутрішньоквартальних мереж.

«Ми розуміємо, що стабільність життєзабезпечення міста залежить в тому числі і від роботи «Харківських теплових мереж». Тому місто сьогодні ставить перед собою відразу кілька пріоритетних завдань, починаючи від структурних змін та оптимізації роботи підприємства і закінчуючи перекладанням магістральних і внутрішньоквартальних мереж. Особливу увагу ми приділимо Київському і Шевченківському районам», - підкреслив Ігор Терехов.

У свою чергу, представники Світового банку відзначили позитивні результати спільної з Харковом роботи. Головний спеціаліст з енергетики Світового банку Санду Гидирим підкреслив, що для успішної реалізації проекту дуже важлива підтримка міської влади. «Наша співпраця з Харковом дуже плідна. Те, що міська влада почала більше уваги приділяти цьому проекту, який є стратегічним для міста, допомогло прискорити і поліпшити хід робіт і вирішити оперативно ті питання, які виникали в ході реалізації проекту», - зазначив Санду Гидирим.

Під час візиту до Харкова представники Світового банку оглянули об'єкти, на яких проводилася реконструкція, і обговорили з керівництвом КП «ХТМ» подальші етапи реалізації проекту з удосконалення системи теплопостачання міста. Зокрема, він передбачає не тільки перекладку магістральних і внутрішньоквартальних мереж, але і реконструкцію міських котелень, встановлення когенераційних систем і низку робіт з поліпшення подачі тепла споживачам. Нагадаємо, що за сприяння Світового банку до початку опалювального сезону в місті було замінено 44 км магістральних трубопроводів.

Крім того, сьогодні на Салтівській котельні триває будівництво когенераційної станції, яка дозволить значно економити споживання газу. Її планують запустити в Харкові вже у квітні. Також на попередній зустрічі представники Світового банку пообіцяли виділити місту 14 млн дол. на перекладку магістральних і внутрішньоквартальних мереж. Санду Гидирим зазначив, що протягом зими планується провести тендер на закупівлю труб, щоб вже навесні підрядник міг почати заміну зношених тепломереж у Харкові.

Друкувати
Останні новини