У дитячому садку №362 відкриють спеціальну групу для дітей з аутизмом
07 квітня 2021 12:53 Освіта
У дитячому садку №362 відкриють спеціальну групу для дітей з аутизмом Секретар Харківської міської ради Ігор Терехов сьогодні, 7 квітня, відвідав Ясла-садок комбінованого типу №362 (пров. Зерновий, 3).

Ігор Терехов оглянув харчоблок дитсадка, побував у спеціальних групах для дітей з вадами мовлення, поспостерігав за освітнім процесом, поспілкувався з дітьми, їхніми батьками та працівниками дошкільного закладу. Також він обговорив з педагогами перспективи функціонування спеціальної групи для дітей з розладами аутичного спектру.

«Дитячий садок чудовий! Тут працюють самовіддані люди, виховують різних дітей, в тому числі і з порушеннями мови. Та любов, те душевне тепло, які дарують дітям вихователі, дає позитивний ефект. Ми хочемо тут відкрити ще одну групу - для дітей-аутистів. Для нас важливо, щоб ці діти були оточені турботою та увагою. Щоб ми могли їх виховати соціально адаптованими з дитинства», - зазначив Ігор Терехов.

За словами директора ясел-садка № 362 Олени Вольвач, кількість малюків з діагнозом аутизм в Україні щороку зростає, звідси і потреба у відкритті групи для дітей з таким діагнозом. До нової групи планується набрати до 15 дітей, які будуть прийматися з 3 років і можуть навчатися не до 6 (7) років, а до 8, для них будуть створені спеціальні освітні умови. «У приміщенні проведемо ремонт, придбаємо інтерактивну дошку, м'які модулі та інвентар. З урахуванням специфіки діагнозу дітей групу бажано обладнати ресурсною та сенсорною кімнатою для проведення корекційних занять, масажним кабінетом, обладнати спеціальну туалетну кімнату, на прогулянковій ділянці - встановити ігровий майданчик без гірок, гойдалок тощо. Для надання кваліфікованої допомоги дітям будуть залучені досвідчені фахівці», - розповіла директор дошкільного закладу.

Ігор Терехов своєю чергою пообіцяв, що подібні групи будуть відкриватися і в інших дитячих садках. Також на прохання батьків біля ясел-садка замінять асфальтне покриття, а у дворі встановлять нові ігрові елементи.

Зазначимо, що в Харкові функціонують 209 дитячих садків. У 61 з них працюють 225 спеціальних і санаторних груп для понад 4 тис. дітей з порушенням слуху, зору, опорно-рухового апарату, з розумовою відсталістю, затримкою психічного розвитку та ін. 42 садки працюють для більш 2 тис. дітей з порушенням мовлення. У 24 садках функціонують 33 інклюзивні групи для 60 дітей з інвалідністю. Крім того, 214 дітей з інвалідністю інтегровані в освітній процес в групи для дітей загального розвитку.

Довідка. Дитячий садок №362 (пров. Зерновий, 3) створено 1964 року, розрахований на 12 груп (220 вихованців). До 1995 року перебував у відомстві заводу ім. Малишева. У 1995 році був закритий і переданий у комунальну власність міста. У 2014 році розпочато поетапне відновлення роботи установи: з 2014 по 2017 рік щорічно відкривалося по 2 нові групи, в 2018 і 2019 - ще по одній.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини