У Департаменті охорони здоров'я дали роз'яснення щодо програми «Доступні ліки»
18 квітня 2017 11:41 Медицина
У Департаменті охорони здоров'я дали роз'яснення щодо програми «Доступні ліки» У квітні в Україні стартувала програма «Доступні ліки», яка дозволяє громадянам отримувати низку препаратів безкоштовно або з невеликою доплатою.

Як повідомили в Департаменті охорони здоров'я, програма діє на ліки від серцево-судинних захворювань, цукрового діабету II типу і бронхіальної астми, оскільки саме ці хвороби найбільше впливають на показники смертності населення або істотно знижують якість життя пацієнта і ефективно лікуються на амбулаторному рівні.

Для того, щоб отримати препарати за цією програмою, потрібно звернутися до лікаря, отримати правильно виписаний рецепт із зазначенням діючої речовини, прийти ло аптеки, що бере участь в програмі, і отримати обрані ліки.

Програма набиратиме обертів поступово, оскільки аптеки можуть підключатися до неї з часом. Аптеки на добровільних умовах підписують договір з установами охорони здоров'я і стають учасниками програми.

Дізнатися про те, які аптеки беруть участь в програмі «Доступні ліки», можна в поліклініках та поліклінічних відділеннях лікарень Харкова.

З переліком поліклінік для дорослих і поліклінічних відділень лікарень, що беруть участь в програмі «Доступні ліки», можна ознайомитися тут.

Найбільш часті питання про програму:

1. Як отримати ліки?
- Зверніться до лікаря і отримайте правильно виписаний рецепт;
- відвідайте аптеки з позначкою «Доступні ліки»;
- отримайте ліки безкоштовно або з частковою доплатою за рецептом.

2. Що робити, якщо в аптеці закінчилися безкоштовні ліки або ті, вартість яких відшкодовується?
- Пацієнт може почекати, поки ліки надійдуть до аптеки;
- в аптеці пацієнт може вибрати/отримати дешевий препарат безкоштовно або препарат іншої торгової марки, доплативши певну суму.
Рецепт на лікарські засоби діє протягом 30 днів.

3. Які ліки пацієнт може отримати безкоштовно, а за які потрібно доплачувати?
- Реєстр оптово-відпускних цін визначає максимальну ціну препарату, який може взяти участь в урядовій програмі «Доступні ліки»;
- держава компенсує вартість найдешевшого лікарського засобу, поданого на участь у програмі «Доступні ліки». Тобто, такий препарат пацієнт зможе отримати безкоштовно;
- препарат дорожче, ціна на який не перевищує граничну референтну, пацієнт може отримати, доплативши різницю між мінімальною ціною і роздрібною ціною обраного препарату.

4. Чи може пацієнт отримати безкоштовні ліки без рецепта?
- Уряд не буде обмежувати вільний ринок ліків. Якщо пацієнт бажає придбати випробувані ним ліки, не маючи рецепта від свого лікаря, то він може це зробити в будь-якій аптеці. Однак у такому випадку у аптеки не буде підстав для того, щоб відпустити даний лікарський засіб безкоштовно або зі знижкою.

Реєстр ліків, вартість яких підлягає відшкодуванню, можна подивитися на сайті МОЗ України або у лікаря і в аптеці.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.


Друкувати
Останні новини