У чотирьох харківських школах працюватимуть ресурсні кімнати
07 грудня 2017 17:29 Освіта
У чотирьох харківських школах працюватимуть ресурсні кімнати До 1 вересня 2018 року ресурсні кімнати для дітей з особливими потребами будуть працювати вже у чотирьох харківських школах.

Про це сьогодні, 7 грудня, на соціальному форумі інклюзивності «Громадський сектор - соціальна і освітня платформа для формування інклюзивного суспільства» повідомив начальник відділу нормативності та якості освіти Департаменту освіти Валерій Шепель.

Він повідомив, що у навчальній процес зараз включені більш ніж 1100 дітей з особливими потребами, 31 дитина пересувається за допомогою інвалідного візка. Першу ресурсну кімнату при участі дружини Президента України Марини Порошенко відкрили 16 листопада у школі №105. Цього навчальноого року ця школа почала працювати в інклюзивну режимі. Крім вчителів, з дітьми там працюють асистент вчителя, логопед, дефектолог. Кімната складається з навчальної, ігрової, соціально-побутової зон і зони відпочинку. Діти там навчаються, граються, розвивають повсякденні побутові навички, спілкуються з однолітками. 

Зараз завершується створення такої кімнати у школі №100, а до 1 вересня наступного року спеціальні класи планують відкрити ще в школах №124 і 38. Валерій Шепель повідомив, що у цьому напрямку департамент співпрацює з різними громадськими оргранізаціямі - Всеукраїнським фондом «Крок за кроком», благодійним фондом «Центр раннього втручання», міською організацією інвалідів «Креавіта», обласною громадською організацією батьків дітей-інвалідів «Точка опори», фахівцями Харківської обласної психолого-медико-педагогічної консультації. 

Крім того, у міських школах продовжують створювати інклюзивні класи, а школи і дитячі садки забезпечувати вільним доступом. Валерій Шепель зазначив, що у цьому році в установах освіти встановили 16 пандусів та 148 кнопок викликів персоналу. Зараз сходовий підйомник встановлюють у гімназії №23.  

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини