У бібліотеці Тургенєва запрацював пункт складання іспитів з державної мови
06 серпня 2021 15:01 Суспільство
У бібліотеці Тургенєва запрацював пункт складання іспитів з державної мови Пункт складання іспитів на визначення рівня володіння державною мовою організовано у Центральній бібліотеці ім. І.С. Тургенєва.

Як розповіли у Департаменті культури, у липні цього року Українська бібліотечна асоціація та Національна комісія зі стандартів державної мови підписали Меморандуму про партнерство, який передбачає організацію іспитів для майбутніх держслужбовців на базі публічних бібліотек. У Харкові першою до цього проєкту долучилася Центральна бібліотека ім. І.С. Тургенєва, на базі якої вже 30 липня відбулися перші іспити.

Як повідомила директор закладу Валентина Іванова, для проведення іспитів у бібліотеці виділили окреме приміщення та три комп’ютери, які відповідають всім технічним вимогам Національної комісії, необхідним для оперативної передачі інформації (наявність веб-камери, навушників з мікрофоном, сучасної операційної системи тощо). Іспити проводяться у середу та п’ятницю, початок – о 9:30. 

«Наразі іспити у нас склали дев’ять осіб, тобто по три на день. Однак вже з наступного тижня Нацкомісія змінить правила складання, зокрема буде скорочено час виконання іспиту з двох годин до 30 хвилин. Завдяки цьому в день складати іспити зможуть дев'ятеро людей. Охочих дуже багато», - розповіла директор бібліотеки. 

Зазначимо, що пункт складання іспитів на визначення рівня володіння державною мовою також організовано у бібліотеці Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. Зареєструватися для проходження іспитів можна на сайті Національної комісії зі стандартів державної мови за посиланням.

Довідка. 16 липня 2021 року набули чинності частини 2 і 3 ст.ст. 7 і 10 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», згідно з якими особи, які бажають взяти участь в конкурсі на зайняття певних посад або мають намір отримати громадянство України, повинні серед інших документів подавати сертифікат щодо рівня володіння державною мовою.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини