У бібліотеці Каразіна пройде виставка, присвячена грецькому письменникові Андреасу Ембірікосу
09 квітня 2019 10:01 Культура
У бібліотеці Каразіна пройде виставка, присвячена грецькому письменникові Андреасу Ембірікосу Відкриття планшетної фотовиставки «Без правил, без кордонів. Андреас Ембірікос (1901-1975)» відбудеться 13 квітня у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна (8-й пов.).

Експозиція пройде в рамках Фестивалю грецької культури. Виставку підготувала Одеська філія Грецького фонду культури.

Андреас Ембірікос - перший грецький поет-сюрреаліст і перший психоаналітик, письменник-романіст і фотограф. Один з яскравих представників грецької літератури «Покоління 30-х» минулого століття.

Початок - о 13:00. Додаткову інформацію можна дізнатися тут.

Довідка. Андреас Ембірікос народився 2 вересня 1901 року в місті Бреїла, нині Румунія, в родині багатого судновласника. Незабаром його сім'я переїхала на острів Сірос в Егейському морі, а з 1908 року поселяється в Афінах. Після навчання в гімназії Андреас служив на флоті. Потім навчався на філософському факультеті Афінського університету, продовжив навчання в Королівському коледжі Лондона, а також в Парижі. У 1931 році Андреас Ембірікос повернувся до Греції і працював докером. У роки фашистської окупації залишився в місті. Написав збірники віршів («Доменна піч», «Внутрішній простір», «Сьогодні як завтра і як вчора»), змішані тексти («Твори або особиста міфологія», «Октану»), а також прозу («Арго, або Політ на повітряній кулі», «Земфіра, або Таємниця Пасіфеї» та роман «Грейт Істерн»). Помер 3 серпня 1975 року в Афінах.

Друкувати
Останні новини