Цього року в армію на контракт пішли служити 200 харків'ян
26 лютого 2016 12:04 Суспільство
Цього року в армію на контракт пішли служити 200 харків'ян 200 жителів Харківської області підписали контракт на службу в Збройних Силах України.

Про це сьогодні, 26 лютого, повідомив в.о. військового комісара Харківського обласного військкомату Юрій Калгушкін.

За його словами, ще 153 людини зараз проходять медобстеження, психологічний відбір, за результатами яких будуть підписані контракти. Всього в першому кварталі 2016 року на контрактну службу в армію потрібно відправити 945 осіб.

Це можуть бути люди у віці від 18 до 60 років, здорові, придатні до військової служби, без судимостей і які не перебувають на психіатричному або наркологічному обліку. Після медогляду, професійно-психологічного відбору, співбесіди і здачі нормативів із фізпідготовки військовослужбовці відправляються в навчальний центр, де протягом одного-трьох місяців проходять спецпідготовку. Термін навчання залежить від початкового рівня підготовки людини, тобто чи служила вона до цього в армії.

«Це можуть бути люди, які взагалі не служили в армії. Можуть бути такі, які вже пройшли службу або були учасниками АТО. Це можуть бути офіцери запасу або люди, які закінчили військові виші», - підкреслив Юрій Калгушкін.

В першу чергу добровольців набирають в військові підрозділи сухопутних військ, військово-морських і повітряних сил, пропонують посади стрільців, водіїв БТР і танків, а також снайперів і зв'язківців. Як зазначив Юрій Калгушкін, планується, що цього року 10% новобранців становитимуть жінки, яким пропонують стати діловодами, кухарями, фельдшерами, радистками.

В.о. воєнкома повідомив, що контрактники забезпечені соцгарантіями. Наприклад, тим, хто змушений наймати житло, компенсують вартість оренди. Також добровольці після підписання другого контракту мають можливість поза конкурсом вступити до військового вишу на заочну форму навчання, мають безкоштовне медичне лікування, гарантовану відпустку. Якщо людина підписує короткостроковий контракт, то за нею зберігається місце роботи.

Також в.о. воєнкома повідомив, що з 1 січня зарплату військовослужбовцям збільшили в 2-2,5 рази. Залежно від посади зарплата військових тепер становить від 7 до 13 тис. грн.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини