Ціна на газ для споживачів не обгрунтована - думка експертів
19 лютого 2016 17:26 Суспільство
Ціна на газ для споживачів не обгрунтована - думка експертів Політика НАК «Нафтогаз-Україна» і Кабінету Міністрів по цінах на енергоносії провокує необґрунтоване зростання комунальних тарифів для населення, вважають учасники круглого столу, який пройшов в медіа-центрі «Kharkiv Today» 19 лютого.

На думку Олексія Кучеренка, голови Експертної ради із захисту прав споживачів при Нацкомісії регулювання енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ), після початку опалювального сезону оплата рахунків за опалення для більшості жителів країни стала непосильною, а напередодні чергового підвищення ціни на газ (планується з 1 квітня ) проблема неплатежів стане загрозою для всього українського ЖКГ.

«Це справжній тарифний зашморг, і ми з колегами їздимо по містах, закликаючи місцеву владу створювати план захисту споживача в умовах прийдешньої реформи. Сьогодні всім очевидно, що основні помилки, а я вважаю - злочини, вчиняються на рівні державної політики, починаючи з розкрадань при видобутку і транспортуванні газу. Вважаю, що актуально сьогодні створювати пост енергетичного омбудсмена, на рівні країни. Що стосується місцевої влади, я закликаю максимально оснащувати будинки комунальної власності приладами обліку, вже доведено, що це дає економію більш ніж в півтора рази», - зазначив експерт.

За словами заступника директора КП «Жилкомсервіс» й одного з керівників постійної комісії з питань житлово-комунального господарства міської ради Тетяни Поздєєвої, сьогодні в Харкові прилади обліку встановлені майже в 40% будинків. «Харків'яни сьогодні скаржаться і на проблеми у відносинах з газовиками. На людей тиснуть примусовими договорами, пенею, не приймають скарги на якість газу», - зазначила депутат.

Тетяна Поздєєва ще раз підтвердила, що квартплата в Харкові залишається колишньою і підвищувати її міська влада не має наміру. «Але тиск ми відчуваємо, звичайно, сильний. Зростає мінімальна зарплата, ціна на електрику, а з огляду на, що тільки ці два пункти складають понад 80% в складі всього тарифу, ми знаходимося в складних умовах», - повідомила заступник директора «Жилкомсервісу».

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Теги:
Друкувати
Останні новини