Театр Пушкіна відкриває малу сцену
23 лютого 2017 10:17 Культура
Театр Пушкіна відкриває малу сцену Харківський академічний російський драматичний театр імені О. С. Пушкіна відкриває малу сцену - «Портал на Гоголя, 8».

Як повідомив директор театру Сергій Бичко, новий театральний простір створено для експериментів молодих акторів, режисерів і нових ідей.

«Лесь Курбас, 130-річчя якого ми будемо відзначати 25 лютого, сказав: «Потрібно розбудити фантазію, виростити їй крила і навчитися літати». Для цього нам і потрібен «Портал на Гоголя, 8» - знайти нові форми, ідеї. Ми хочемо створити «злітну смугу» для молодих акторів і режисерів, які, сподіваємося, привернуть і молоду аудиторію, і, прийшовши до театру один раз, вони побачать сміливі постановки, нові ідеї та імена, і залишаться з нами на довгі роки», - сказав Сергій Бичко.

За його словами, «Портал на Гоголя, 8» створювали на основі репетиційної зали. Ще у 2013 році в театрі Пушкіна був готовий проект малої сцени, але не вистачило фінансування. А торік у театрі почали переобладнувати приміщення - перефарбували, змінили покриття, встановили глядацькі місця, світлове обладнання, підготували сцену. Все це було зроблено за рахунок власних коштів театру. Сцену і зал оформили у дусі «чорного кабінету», де весь робочий простір сцени затягнуто чорною тканиною. Сцени-помосту тут немає - актори перебувають на одному рівні з публікою, а глядацькі ряди на 70 місць йдуть вгору. У майбутньому кількість рядів збільшиться, і зал зможе приймати до 100 глядачів.

Зазначимо, що перший спектакль на малій сцені поставить Ольга Турутя-Прасолова - художник театру «Прекрасні квіти». Її спектакль «Ножі в курках» переміг в конкурсі молодої режисури та сучасної британської драми, який проводив «British Council Україна», і був поставлений на сцені Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка у Києві. У грудні в харківському Будинку актора відбулася прем'єра постановки Ольги Туруті-Прасолової «Тіні забутих предків». В її новому спектаклі «Чайка» на малій сцені театра Пушкіна зіграють молоді актори харківських театрів.

Сьогодні, 23 лютого, представники ЗМІ з 11:00 до 13:00 можуть потрапити на репетицію цієї вистави.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини