Світовий банк готується оголосити тендер на будівництво сміттєпереробного заводу
14 травня 2015 13:58 ЖКГ
Світовий банк готується оголосити тендер на будівництво сміттєпереробного заводу Світовий банк готується оголосити тендер на закупівлю послуг на будівництво сміттєпереробного заводу на Дергачівському полігоні твердих побутових відходів.

Про це сьогодні, 14 травня, повідомив журналістам директор Департаменту комунального господарства Віктор Кітанін під час огляду робіт з рекультивації першого пускового комплексу полігону, який приймав сміття протягом останніх трьох років і тепер закритий.

«Всі необхідні фінансові, економічні, екологічні експертизи проведені. Є ймовірність, що до кінця травня тендер буде оголошений, а вже ближче до осені, можливо, почнеться будівництво. Завод дозволить продовжити на кілька років роботу другого пускового комплексу полігону, який був відкритий у лютому. Також він дасть можливість переробляти макулатуру, скло, метал, пластик, у цілому - 40-45% відходів. Тобто ті гроші, які зараз «зариваються» у вигляді вторсировини, будуть спрямовані на розвиток міста Харкова», - зазначив Віктор Кітанін.

При цьому він підкреслив, що однією з умов Світового банку для виділення кредиту в розмірі 45 млн дол. на будівництво сміттєпереробного заводу є перехід житлового та комунального господарства Харкова на роздільний збір сміття. Тому ця система вводитиметься в місті повсюдно.

Зараз на Дергачівському полігоні проходить рекультивація першого пускового комплексу, який вже заморожений. Тільки навесні сюди завезли понад 11 тис. куб. м землі, якою пошарово засипають старе сміття. До 1 липня цю роботу планують закінчити, що дозволить повністю виключити контакт відходів із повітряним середовищем.

Начальник відділу санітарного нагляду Головного управління санепідслужби в Харківській області Владлена Гарник підтвердила, що міська влада чітко і ефективно працює у сфері природоохоронного законодавства на Дергачівському полігоні.

«Вимоги санітарного законодавства дотримуються, керівництво дуже жорстко підходить до виконання санітарних норм на предмет контролю якості атмосферного повітря, якості грунту на межі санітарно-захисної зони та якості води в спеціальних контрольних свердловинах. Перевищень нормативних показників немає. А з будівництвом сміттєпереробного заводу буде ще менше забруднень грунту, повітря і води, тому що вся переробка сконцентрується в одному місці, а ресурсоцінні відходи використовуватимуться повторно. З точки зору екології та санітарії, це буде дуже добре», - зазначила Владлена Гарник.

Довідка. Друга черга пускового комплексу на Дергачівському полігоні була відкрита 17 лютого, її робота розрахована до 2018 року.

Дергачівський полігон ТПВ експлуатується з 2005 року. Щодня полігон приймає близько 5-6 тис. куб. м відходів, щорічно - понад 1 млн куб. м.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини