Світлана Горбунова-Рубан: Батьки не вірять, що їхні діти вживають наркотики
11 листопада 2019 18:08 Суспільство
Світлана Горбунова-Рубан: Батьки не вірять, що їхні діти вживають наркотики Школярі віком 11-12 років пробують наркотичні речовини та потрапляють з інтоксикацією до медичних закладів.

Про це сьогодні, 11 листопада, на прес-конференції «Громадськість проти наркотиків» повідомила заступник Харківського міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення Світлана Горбунова-Рубан.

За її словами, немає статистики, скільки людей - наркозалежні, але відомо, що досвід вживання цих речовин вже є у деяких дітей 11-12 років. За її словами, коли дитина потрапляє до медичного закладу з важкою інтоксикацією, і лікарі розуміють, чому вона сталася, то про пацієнта надають інформацію до обласного наркодиспансеру. Там проводить прийом дитячий нарколог, який запрошує до себе батьків з дитиною, щоб дати рекомендації. Але приблизно половина сімей не йде на прийом.

«Половина батьків не приходить до фахівця, тому що вони говорять: «Цього не може бути!», «Тільки не з моєю дитиною!», «У нас же така гарна сім'я!». Але вони ризикують, що в потрібний час не дізнаються, що їхня дитина вже приймає психотропні речовини. Ми про це розповідали на батьківських зборах. Мене повинні почути батьки дітей 11, 12, 13 років. На жаль, вони на вулицях мають доступ до психотропних речовин. Зверніть на це пильну увагу», - зазначила заступник міського голови.

Також вона повідомила, що ін'єкційно залежним жінкам, які завагітніли, потрібно пройти обстеження у гінеколога і нарколога, щоб у подальшому дотримуватися медичного режиму і народити здорову дитину.

«Я стільки років працюю, але діагноз у новонародженої дитини «синдром скасування наркотиків», бачу тільки останні рік-два. Раніше такого не було. Це «ломка» називається, це страшне видовище. Тому до вагітних жінок звернення: «Якомога раніше йдіть до лікаря, вам допоможуть», - сказала Світлана Горбунова-Рубан.

Заступник міського голови нагадала, що в місті функціонує комплексна програма протидії наркотикам. Працює соціальний патруль: волонтери, які ходять у пізній час по вулицях, дворах, ловлять правопорушників і викликають поліцію. Працює чат-бот, який блокує електронні магазини з продажу наркотичних речовин. У Харкові продовжать вести інформаційну кампанію в ЗМІ. Крім того, представники громадськості заявили, що мають намір створити сайт, де залежні люди зможуть безкоштовно отримати консультацію фахівців.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини