
В рамках заходу пройшла зустріч-лекція архітектора Рубена Саффера з Великобританії зі студентами та викладачами університету, експертами з доступності, членами районних комітетів доступності міста. Під час лекції архітектор розповів про кращі британські практики створення безбар'єрного простору і відповів на запитання.
Перед початком лекції заступник Харківського міського голови Світлана Горбунова-Рубан підкреслила, що зазначена тема є дуже актуальною для міста.
«Міська влада щосили намагається вирішувати ці проблеми, створювати більш комфортні умови для життя і безпеки людей з обмеженими фізичними можливостями. Навіть одна сходинка або кілька зайвих сантиметрів можуть стати непереборною перешкодою для багатьох з них. І те, що є люди, які змушують нас бачити ці сходинки, - дуже важливо і суттєво. Завдяки їм наше місто стає більш доступним для всіх. І зарубіжний досвід в цьому плані нам теж завжди буде корисним», - сказала Світлана Горбунова-Рубан.
Віце-президент міської громадської організації «Креавіта» Олена Шингарьова підтвердила, що за останні роки в Харкові з'явилося набагато більше доступних будівель і об'єктів.
«Доступність, яку ми всі разом створюємо, - це та обставина, яке дозволяє мінімізувати фізичні обмеження для людей з інвалідністю. Це дозволяє їм жити самостійно і незалежно. Вони так само хочуть відвідувати магазини, здобувати освіту, зустрічатися з друзями. Так, поки не можна сказати, що наше життя змінилося кардинально і що ми можемо вільно пересуватися містом. У той же час ми розуміємо, що від нашої активності залежить, як вирішуватиметься ця проблема, але набагато більшою мірою розвиток доступності залежить від кожного з вас, тому що ви - майбутні архітектори, які проектуватимуть чимало різних об'єктів», - зазначила Олена Шингарьова, звертаючись до студентів.
Олена Шингарьова запропонувала реалізувати спільний проект за участю студентів, міської влади та «Креавіти». За задумом, люди з інвалідністю повинні визначити недоступні, але значущі для них будівлі, парки та інші об'єкти, куди утруднений доступ, а студенти ХНУМГ ім. О. М. Бекетова повинні будуть розробити проекти з пропозиціями, як покращити ситуацію. Після цього буде проведений конкурс, переможці якого отримають з міського бюджету кошти на реалізацію своїх ідей. Попередня робота почнеться вже з наступного тижня.
Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.
-
20:45
У Харкові обстежують системи пічного опалення
-
20:06
У Харкові за місяць відновили понад 200 водоводів
-
17:04
Управління соцзахисту міста за місяць відвідали понад 30 тисяч громадян
-
16:26
#Обличчя Харкова. Валентина Столярова - завідувач гоподарством центру реінтегрції бездомних
-
16:19
Без вихідних та свят: у Харкові готуються до опалювального сезону
-
15:44
В Основ'янському районі готують внутрішньобудинкові комунікації до зими
-
15:19
У міських лікарнях проходять лікування майже три тисячі пацієнтів
-
14:34
«Харківміськліфт» відновлює роботу електромереж у житлових будинках
-
13:14
В Індустріальному районі відновлюють водоводи
-
12:45
Харківські синхроністки стали чемпіонками Європи
-
12:26
В Україні стартував забіг, присвячений відновленню Харкова та інших міст
-
12:06
У Харкові проводять конкурс на найкраще фото міської клумби
-
11:49
#Обличчя_Харкова. Михайло Самойленко - начальник Київської філії КП «ХТМ»
-
10:48
Ігор Терехов висловлює співчуття родині Анатолія Калабухіна
-
10:27
Європейська компанія безкоштовно передала обладнання «Харківським тепловим мережам»
-
08:55
Харківські рятувальник ліквідували 12 пожеж та 10 боєприпасів
-
08:32
Ігор Терехов: Футбольні поля бази «Металіста» вдалося врятувати
-
30/06/2022
Харківські підприємства закликають пройти навчання з цивільного захисту
-
30/06/2022
#Обличчя_Харкова. Ірина Решетилова – майстер дільниці КП «Харківводоканал»