Старшокласники з Харкова відвідали Словаччину
18 червня 2019 16:05 Міжнародне співробітництво
Старшокласники з Харкова відвідали Словаччину Харківські школярі взяли участь у ІІІ Міжнародному проекті «Побратимське колесо - 2019» та відвідали вищі навчальні заклади Словацької Республіки.

У проекті взяв участь 21 школяр - стипендіати Президента України, переможці та призери всеукраїнських етапів конкурсу-захисту наукових робіт Малої академії наук, всеукраїнських, обласних та міських олімпіад і турнірів.

Харківські школярі відвідали університети в Кошице, Пряшеві, Жиліні, Нітрі та Братиславі. Серед них - Словацький аграрний університет у Нітрі, Кошицький технічний університет, Університет Павла Шафарика, економічний університет в Братиславі, Жилінський університет, Університет Яна Амоса Каменського. Старшокласники дізналися про умови вступу до університетів Словаччини та особливості навчання за системою Erasmus+. Зокрема, у Словацькому аграрному університеті школярам показали лабораторію, яка проводить маркетингові дослідження впливу упаковки товару на споживача, а також зоологічний заповідник і дендраріум. Представники вишів організували для харків'ян зустрічі з українськими студентами, які навчаються в Словаччині. На зустрічах студенти розповіли про умови вступу та навчання у словацьких вишах.

Старшокласники з Харкова взяли участь у прес-конференції, організованій Спілкою роботодавців Словацької Республіки, де презентували місто Харків, і дали інтерв'ю словацьким телеканалам, в яких поділилися враженнями від проекту.

Також в рамках відвідування Словаччини пройшла зустріч харків'ян з представником муніципалітету міста-партнера Трнава, на якій обговорювався розвиток співпраці між містами.

Довідка. «Побратимське колесо - 2019» - спільний проект Департаменту міжнародного співробітництва та Департаменту освіти, який реалізований за підтримки Посольства Словацької Республіки в Україні, Почесного консульства Словацької Республіки в Харкові, IT Асоціації Словацької Республіки і Спілки роботодавців Словацької Республіки.

Першим етапом реалізації міжнародного освітнього проекту «Побратимське колесо» стала поїздка харківських школярів по дев'яти європейських містах-побратимах Харкова восени 2010 року. Другим етапом стала поїздка в чеське місто-побратим Брно. Навесні 2017 року 30 старшокласників з 24-х шкіл Харкова ознайомилися з системою вищої освіти Чеської Республіки, з визначними пам'ятками Брно, Південно-Моравського регіону і Праги.

Друкувати
Останні новини