Сім'я може розраховувати на субсидію при придбанні квартири
30 листопада 2016 12:56 Суспільство
Сім'я може розраховувати на субсидію при придбанні квартири Сім'ї, які придбали квартиру, можуть розраховувати на отримання субсидії на оплату житлово-комунальних послуг.

Про це, а також про інші умови отримання субсидії повідомила сьогодні, 30 листопада, в ефірі програми «Пряма мова» на «7-му каналі» заступник Харківського міського голови Світлана Горбунова- Рубан.

За її словами, субсидія беззаперечно нараховується, якщо людина продала велику квартиру і купила меншу за площею. Якщо ж вона покращила свої житлові умови, то позбулася права оформити субсидію на один рік. У той же час є низка винятків.

«Субсидія нараховується, якщо потрібно було купити квартиру більшої площі в зв'язку з народженням дітей, наприклад трійні, або необхідно було прийняти родичів із зони АТО. Все залежить від різних факторів. Детально про це можна дізнатися у фахівців районних управлінь праці та соціального захисту», - повідомила віце-мер.

При цьому Світлана Горбунова-Рубан зазначила, що щоб розібратися, чи розраховує людина на отримання субсидії, їй потрібно проаналізувати свій сімейний бюджет, свої доходи, розрахувати субсидію, скориставшись схемою на сайті Міністерства соціальної політики України, подати заяву, декларацію про доходи та скористатися своїм правом на цю державну допомогу.

«Люди не звертаються по субсидію, тому що їм здається, що вони на неї не розраховують. Багато хто вважає, що краще залишити пільгу, яка у них є. А за новим законодавством людина повинна вибрати, чим скористатися - пільгою або субсидією. Але пільга залежить від доходу сім'ї, і якщо скласти весь дохід, розділити на кількість членів сім'ї і ця сума буде перевищувати 1930 грн на одну людину, то пільга в цьому випадку вже не надається. Але при цьому у громадян є право оформити субсидію», - зазначила Світлана Горбунова-Рубан.

Також вона попросила харків'ян уважно заповнювати всі документи, правильно вказувати офіційну посаду і назву місця роботи, не забувати вказувати додаткові джерела доходів (гонорари, премії), контактний телефон. Прикладами заповнення декларацій і заяв можна скористатися на сайті Мінсоцполітики.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини