Сергій Чечельницький: Наш проект - це пам'ятний знак харківській історії
06 лютого 2017 15:58 Суспільство
Сергій Чечельницький: Наш проект - це пам'ятний знак харківській історії Авторський колектив проекту-переможця відкритого конкурсу на кращий ескізний проект пам'ятного знака на пл. Свободи сьогодні, 6 лютого, поспілкувався з журналістами, відповівши на питання, пов'язані з монументом.

Співавтор, головний архітектор Харкова Сергій Чечельницький нагадав, що харківські архітектори різних часів бачили в центрі круглої частини площі Свободи певний шпиль, або вертикаль, про що збереглися документальні свідчення.

Так, на аксонометричній проекції 1929 року, яка збереглася, в цьому місці зображений вертикальний обеліск. В силу фінансових труднощів будівництво не було реалізоване в повному обсязі - монумент не побудували. Після війни, в 1947 році, з'явився проект відновлення площі Свободи, і теж у круглій частині - шпиль. Цей макет досі можна побачити в Будинку архітектора. У 1952 році було створено панно, яке і зараз висить в залі очікування на Південному вокзалі. На ньому зображений пам'ятник Шевченку, університет, Держпром і на тлі останнього - обеліск.

«Таким чином, історія говорить про те, що в Харкові з самого початку будівництва площі Свободи хотіли поставити вертикаль в її круглій частині. Саме так і виникла ідея роботи, якій була присуджена перша премія за підсумками бліц-конкурсу. Це пам'ятний знак харківській історії, пам'ятний знак нашому краю», - зазначив Сергій Чечельницький.

За його словами, для монумента спеціально були відібрані фігури чотирьох значущих історичних персонажів, про яких, тим не менше, харків'яни знають мало або взагалі не чули (докладніше з усіма фігурами можна ознайомитися тут).

«Ми дуже розширили рамки історії, взявши великі періоди, - часи скіфів, Київської Русі, козацької доби та XIX століття. Це не пам'ятник конкретним особистостям, це пам'ятник історії нашої землі», - розповів скульптор Олександр Рідний.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини