Російську мову визнано регіональною в Харкові (доповнено)
20 серпня 2012 14:42
Російську мову визнано регіональною в Харкові (доповнено) Рішенням сесії Харківської міської ради сьогодні, 20 серпня, російську мову визнано регіональною в Харкові.

Рішення ухвалено, щоб створити умови для реалізації конституційних гарантій на розвиток і використання регіональної мови, а також для сприяння розвитку історичних, етнічних і мовних традицій жителів, що становлять більшість городян. Документ затвердили в рамках Закону України «Про засади державної мовної політики».
 
Депутати міськради ухвалили, що російська мова буде використовуватися як друга мова в діловодстві органів місцевого самоврядування, у найменуваннях установ, написах на печатках, офіційних бланках, бланках для голосування і в ряді інших випадків.
 
Харківський міський голова Геннадій Кернес закликав присутніх у сесійній залі не політизувати мовне питання. Він зазначив, що в Харкові проживають представники понад 100 національностей, крім того, станом на 2001 рік чисельність російськомовних харків'ян становила 954 тис. 901 чол. (65,9% жителів міста).
 
Геннадій Кернес підкреслив, що державною мовою в регіоні залишається українська, упровадження ж російської як регіональної мови сприятиме реалізації інтересів російськомовних харків'ян.


З цього питання «за» проголосували 76 депутатів міської ради з 80 зареєстрованих.

Довідка. 3 липня 2012 року Верховна Рада України 248 голосами ухвалила Закон України «Про засади державної мовної політики». 10 липня Харківська міська рада на позачерговій сесії затвердила звернення до Президента України Віктора Януковича з проханням підписати закон. Пізніше подібне звернення ухвалили депутати Харківської обласної ради. Президент України підписав документ 8 серпня.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини