Реконструйований ККЗ «Україна» готовий до відкриття
12 серпня 2021 16:56 Культура
Реконструйований ККЗ «Україна» готовий до відкриття Презентація реконструйованого кіноконцертного залу «Україна» для представників ЗМІ відбулася сьогодні, 12 серпня.

Оновлені будівлю та зал представили директор ККЗ «Україна» Альона Леонова, автор проєкту реконструкції Юрій Потикун, вчені та автори унікальних конструкторських рішень Валерій Шмуклер і Володимир Лопатько, один із авторів оригінального проєкту 1963 року, архітектор Юрій Плаксієв, директор ККЗ «Україна» в 1992-2007 роках Валентина Слободян та ін.

Як розповіла Альона Леонова, реставраційні роботи тривали близько трьох років. При цьому головним завданням було зберегти ККЗ таким, яким його пам'ятає практично кожен харків'янин.

«12 серпня 1963 року відбулося урочисте відкриття «України», і тут пройшов перший концерт. І ось через 58 років ми дали друге дихання цій перлині Харкова. Звичайно ж, намагалися максимально зберегти первісний зовнішній вигляд, і щоб інтер'єр передавав той неповторний дух, який притаманний цьому місцю. На вході відреставрували знамените панно, оновили його, закріпили і додали відсутні елементи. Також повністю повторили форму козирка 1963 року, але в новому матеріалі, щоб було довговічно і гарно. Букви в назві - теж точно такі, як і 58 років тому. Зараз зал вміщає 1706 осіб. Це трохи менше, ніж було, але тепер він повністю інклюзивний: всюди підйомники для людей з інвалідністю, пандуси, спеціальні місця. Три роки тому, коли ми завершували сезон у старому залі, у нас було 25-28 заходів на місяць, а зараз в оновленому залі, думаю, будемо зустрічати гостей щодня», - зазначила Олена Леонова.

Тепер про заходи в ККЗ «Україна» харків'яни дізнаватимуться не зі звичних афіш, а з сіті-лайтів, встановлених біля будівлі. Вони показуватимуть не тільки анонси, але і фотозвіти з концертів та шоу.

Як розповів Валерій Шмуклер, під час реконструкції ККЗ були застосовані конструкторські рішення, які продовжать термін експлуатації будівлі на багато років. Слабке місце «України» - дах, який раніше постійно протікав - теж привели до ладу.

«Крім того, був створений новий приголомшливий зал для глядачів з фантастичними акустичними характеристиками. Облицювання інтер'єру таке, що воно виключає сприйняття механічних і звукових коливань, а це, в свою чергу, створює неймовірний комфорт для слухачів і музикантів», - підкреслив Валерій Шмуклер.

Оцінити якість звучання музики можна буде вже сьогодні - під час першого концерту в оновленому ККЗ «Україна».

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини