Представники Асоціації міст України вивчають досвід Харкова в сфері інклюзивної освіти
24 січня 2019 12:41 Освіта
Представники Асоціації міст України вивчають досвід Харкова в сфері інклюзивної освіти Практикум на тему «Реформування освіти. Нова українська школа. Розвиток інклюзивної освіти» пройшов сьогодні, 24 січня, у Харківській міській раді.

У заході взяли участь директор Департаменту освіти Ольга Деменко, виконавчий директор Харківського регіонального відділення Асоціації міст України, а також міські голови та представники відділів освіти з міст Харківської області, зокрема, Куп'янська, Лозової, Валок, Великого Бурлука та інших.

В ході засідання Ольга Деменко презентувала досягнення в системі освіти Харкова, в тому числі в розвитку інклюзивної освіти. За її словами, на сьогоднішній день мережа освіти міста включає 469 навчальних закладів, в яких навчаються 180 тис. дітей, з яких 120 тис. - школярі. У 2018 році в місті було відкрито 5 дитячих садків, що забезпечили 800 додаткових місць для дошкільнят.

Також Ольга Деменко зазначила, що Харків - перше місто в Україні, де в загальноосвітній школі №124 створили умови для навчання дітей з порушеннями опорно-рухового апарату.

«Цей навчальний заклад було обладнано ліфтом, який об'єднує чотири поверхи школи, а в кабінетах передбачено додатковий простір для установки спеціальних парт. За кошти міського бюджету здійснюється підвезення дітей-візочників на спеціальному автобусі. Також в установі функціонує центр корекційної та соціально-психологічної допомоги. У 2017 році на базі школи було встановлено медико-реабілітаційне обладнання для учнів, які мають порушення опорно-рухового апарату, а також обладнаний пандус на стадіоні», - повідомила директор департаменту.

За її словами, в нинішньому навчальному році мережа системи освіти міста налічує 57 інклюзивних класів, в яких навчаються 107 дітей. Ще 4 тис. дошкільнят отримують лікувально-реабілітаційні послуги на базі дитячих садків.

Також Ольга Деменко розповіла присутнім про роботу Інклюзивно-ресурсного центру, який був відкритий в Харкові в червні 2018 року. За півроку існування установи його послугами скористалися близько 1,4 тис. дітей, ще 4 тис. дітей отримали направлення на влаштування до навчальних закладів міста.

В ході практикуму представники АМУ разом з директором департаменту ознайомляться з роботою Інклюзивно-ресурсного центру та навчальних закладів. Зокрема, гості відвідають школу №124, а також ясла-садок №366 на Салтівці, де навчаються діти з порушеннями опорно-рухового апарату.

Зазначимо, практикум проходить в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні», який реалізує АМУ за підтримки USAID.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини