Представник EAZA: Я закохався у Харківський зоопарк
28 вересня 2021 14:48 Місто
Представник EAZA: Я закохався у Харківський зоопарк Навесні колекція Харківського зоопарку поповниться багатьма видами тварин.

Цю тему сьогодні, 28 вересня, обговорили на зустрічі секретар Харківської міської ради Ігор Терехов і ментор Європейської асоціації зоопарків та акваріумів (EAZA) Маріо Ходеймакер.

За словами представника асоціації, чимало тварин вже зарезервовані для зоопарку в Харкові і чекають, коли для них будуть побудовані вольєри. А оскільки не всіх тварин можна транспортувати взимку, то їх передача, швидше за все, буде організована навесні.

«Це бегемот, слони, амурський леопард, шимпанзе, орангутани, білі ведмеді, тапіри, деякі види жирафів та різні види птахів. А пінгвіни мають прибути вже невдовзі. Передати тварин не так просто: це велика паперова робота з дотриманням суворих правил та узгодженням у міністерствах. Всі ці види є частиною програми племінних книг або програми розведення рідкісних тварин і тварин, що зникають. У цій мережі знаходяться близько 400 зоопарків Європи, і Харків теж стане частиною цих програм», - зазначив Маріо Ходеймакер.

Ігор Терехов повідомив, що при реконструкції зоопарку місто виконало всі вимоги EAZA і з нетерпінням очікує на поповнення колекції.

«У новому зоопарку абсолютно інші умови утримання вихованців: там створені великі простори, комфортні вольєри. Тому ми чекаємо прибуття нових видів тварин. Співпраця з EAZA дозволить значно розширити нашу колекцію і зробить відвідування зоопарку ще більш захоплюючим», - зазначив Ігор Терехов.

Своєю чергою Маріо Ходеймакер повідомив, що вважає Харківський зоопарк найкращим у Східній Європі.

«За 60 років своєї роботи я відвідав близько ста зоопарків. І ваш зоопарк, напевно, кращий у Східній Європі. Його рівень дуже високий, питання безпеки та комфорту відпрацьовані дуже добре. Кілька років тому я вперше побачив малюнки і креслення Харківського зоопарку перед реконструкцією. Але я й уявити не міг, що ви так добре втілите всі ці ідеї в життя. Ще мені дуже сподобалися десятки статуй тварин, розташованих по всій території зоопарку. Вони несуть освітню функцію і створюють гарний піар, тому що настільки незвичайні фотографії, зроблені відвідувачами, розійдуться по всьому світу. Я закохався в Харківський зоопарк», - підкреслив Маріо Ходеймакер.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини