Працівники промислових підприємств можуть придбати житло на пільгових умовах
03 квітня 2019 14:23 Економіка
Працівники промислових підприємств можуть придбати  житло на пільгових умовах Працівники промислових підприємств Харкова можуть взяти участь у Міській цільовій соціально-економічній програмі будівництва (придбання) доступного житла.

Про це сьогодні, 3 квітня, на засіданні постійної комісії з питань промисловості, економічного розвитку і власності Харківської міської ради повідомив заступник міського голови - директор Департаменту економіки та комунального майна Михайло Фатєєв.

За його словами, це новий розділ програми. Такі зміни внесли, щоб допомогти керівникам промислових підприємств, будівельних організацій, що впливають на економічний добробут міста, вирішити житлові проблеми співробітників і зберегти кадри, адже відсутність перспективи отримати власне житло - одна з причин міграції.

На цей розділ програми цього року було виділено 10 млн грн. З міського бюджету готові погашати 40% вартості квартири.

«Це пристойна добавка. Є звернення підприємств, які на якусь частину від решти 60% готові дати позику своєму працівнику, яку він за договором повинен виплатити», - зазначив Михайло Фатєєв.

Він повідомив, що обмежень за формою власності підприємств немає. Людині необхідно перебувати на квартирному обліку, тобто потребувати поліпшення житлових умов, а дохід її сім'ї не повинен перевищувати трикратного розміру середньої заробітної плати по регіону. Підприємство звертається з приводу фахівця, проводиться перевірка, що він перебуває на квартирному обліку. Після цього працівник пише заяву на ім'я міського голови, в якому просить включити себе до реєстру учасників програми.

«Якщо він відповідає цим критеріям - автоматично включається до реєстру. Ті, хто подасть заяву, цього ж року і оформить договір. Поки укладених договорів немає, реєстр тільки формується, а фінансування закладено з червня», - повідомив заступник міського голови.

Михайло Фатєєв зазначив, що для працівників комунальних підприємств подібна програма діє вже два роки. Вони можуть отримати пільгові кредити поряд з працівниками бюджетних установ, науково-педагогічними працівниками вищих навчальних закладів, внутрішньо переміщеними особами і учасниками бойових дій в зоні проведення ООС. Міською цільовою програмою молодіжного житлового кредитування можуть скористатися молоді люди (сім'ї та самотні) у віці до 35 років. Якщо в молодій сім'ї одна дитина, то видається безвідсотковий кредит, якщо двоє дітей - за кошти міського бюджету погашається 25% тіла кредиту, якщо три і більше - 50%.

Як зазначив Михайло Фатєєв, за підсумками року Харків залишається безумовним лідером серед міст України з реалізації житлових програм.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини